پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

پورشیب: باید من، گنج‌زاده و عسگری تجربیات‌مان را در اختیار جوان‌ها بگذاریم/ بی‌اخلاقی در کاراته زیاد شده است

کاپیتان تیم ملی کاراته تاکید کرد که بی‌اخلاقی در این رشته ورزشی در حال زیاد شدن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته ذبیح‌الله پورشیب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص حضور خود در مسابقات کاراته وان پاریس بعد از مدت‌ها دوری از مسابقات اظهار داشت: در این مدت به تنهایی تمرین می‌کردم، اما از لحاظ آمادگی جسمانی شرایط فوق‌العاده‌ای داشتم و هر لحظه اراده می‌کردم می‌توانستم امتیاز بگیرم، اما حقیقتاً تمرکز کافی را نداشتم. در این مسابقات بازیکنی با اختلاف به عنوان قهرمانی دست یافت که تا ثانیه‌های پایانی از من عقب بود.

وی تصریح کرد:  مسابقات پاریس نشان داد که همه کشورها در مسابقات حضور پیدا می‌کنند و این باید به ما تلنگر بزند که همیشه در رویدادها حضور داشته باشیم. هدف ما نیز رویدادهای مهم است و کاراته وان پاریس تنها یک تورنمنت بود. متاسفانه در ایران جا افتاده است که یک بازیکن همیشه باید در اوج باشد و فشار مضاعفی را روی بازیکن می‌گذارند و این دور از انصاف است. خیلی از قهرمانان دنیا  باختند و هیچ فشاری روی آنها نبود. با خیلی از این قهرمان صحبت و آنها می‌گفتند که مهم نیست و فقط آمدند که در مسابقات باشند.

کاپیتان تیم ملی کاراته تصریح کرد: لیونل مسی ۸ توپ طلای جهان دارد، اما پس از حضور در چهار جام‌جهانی سرانجام به قهرمانی رسید. آنقدر در تمام این سال‌ها بار روانی روی مسی بود که بارها با تیم ملی نتیجه نگرفت و حتی در مقطعی  خداحافظی کرد، اما وقتی برگشت قدردانش شدند. باید قدر کسانی که در کاراته زحمت می‌کشند را بدانیم. چه کسانی که در بحث مدیریتی زحمت و دلسوز هستند و چه مربیان. سعی کنیم کنار هم باشیم تا دوباره به روند موفقیت بازگردیم. در هیچ رشته‌ و ورزشی بازیکن نمی‌تواند همیشه در سطح بالا باشد.

پورشیب در خصوص برگزاری کمپ مشترک همراه با سجاد گنج‌زاده و بهمن عسگری برای علاقمندان این رشته عنوان کرد: با بچه‌ها صحبت و  دوستان پیشنهاد برگزاری یک کمپ مشترک در داخل کشور را دادند و من نیز موافقت کردم. برای اولین بار قرار است یک کمپ با حضور چند قهرمان برگزار شود. امیدوارم یکسری حمایت‌ها انجام تا این اتفاقات تکرار شود. سجاد و بهمن از سرمایه‌های کاراته ایران هستند و ما سالیان سال کنار هم بودیم و در تیم ملی عناوین و افتخارات بزرگی را برای ایران عزیز به دست آوردیم.  برای ما هزینه شده است و حتی اگر خودمان نخواهیم نیز باید تجربیات‌مان را در اختیار جوانترها و کاراته ایران بگذاریم و ما هم تا هر جایی که بتوانیم و بلد باشیم و امکانش باشد در خدمت کاراته ایران هستیم.

وی در خصوص عدم توافق مالی ستاره‌هایی کاراته ایران مانند سجاد گنج‌زاده، بهمن عسگری و مهدی خدابخشی با تیم‌ها گفت:  قطعاً حضور همه ستاره‌ها در لیگ می‌تواند ارزشمند باشد. باید شرایط لیگ و اسپانسری به گونه‌ای فراهم شود تا تمام پتانسیل کاراته در تیم‌های مختلف حضور داشته باشند. صد در صد جای این بچه‌ها خالی است؛ چرا که همین بچه‌ها از دل لیگ خود را جلوی بهترین‌ها نشان دادند و خیلی از نوجوانان و جوانان باید جلوی این بزرگان حضور و خودی نشان بدهند.

کاپیتان تیم ملی کاراته در خصوص نامشخص بودن برنامه‌های تیم ملی عنوان کرد: این تصمیمات را فدراسیون، کمیته فنی و دکتر نیکوخصلت مدیر تیم‌های ملی می‌گیرند. قطعاً اگر هر چیزی با برنامه و هدفمند باشد اتفاقاتی خوبی را به دنبال دارد و این بهتر است تا هیجانی و سَرسری کارها را انجام بدهیم. احساس می‌کنم فدراسیون در حال تمرکز و به جمع‌بندی رسیدن است و زمان نیز داریم. امیدوارم تصمیمات درستی گرفته شود و اتفاقات خوبی بیفتد که بازخورد آن برای کل جامعه کاراته است.

پورشیب با انتقاد از برخی بی‌اخلاقی‌ها در جامعه کاراته عنوان کرد: خواهش من از جامعه کاراته این است که انتقاد بکنند، اما تخریب نکنند. پیشنهاد و کمک بکنند، اما توهین و بی‌احترامی نداشته باشند و حرمت‌ها را از بین نبرند. کاراته را با احترام می‌شناسند. متاسفانه بی‌اخلاقی در کاراته در حال زیاد شدن است. از بازیکنان خواهش می‌کنم حق خود را در تاتامی بگیرند و برخی مربیان نیز حرمت‌ها را نگه دارند. کوچکترها از مربیان یاد می‌گیرند و هر چیزی باید به موقع اتفاق بیفتد.

وی در پایان گفت: وقتی کاراته ایران افت کند در دنیا از همه لحاظ آسیب خواهیم کرد. چه از لحاظ مدالی و چه حضور تعداد مربیان ایرانی در کشورها که این روزها مشاهده می‌کنیم کمتر کشوری از مربیان ایرانی استفاده می‌کند و این برای کاراته ایران خطرناک است.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.