پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

پورشیب: قبلاً با قراداد لیگ می‌توانستیم پراید بخریم، حالا نمی‌توانیم موتور بخریم/ دغدغه‌ ورزشکاران را پیگیری کردیم

رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کاراته تأکید کرد که در جلسه با مسئولان این فدراسیون، دغدغه‌های ورزشکاران را پیگیری کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته؛ ذبیح‌الله پورشیب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص جلسه روز گذشته کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کاراته با مسئولان فدراسیون اظهار داشت: این سومین جلسه‌ کمیسیون ورزشکاران در یک سال گذشته بود که با حضور مهمانانی از فدراسیون کاراته برگزار شد. در این جلسه نظرات، پیشنهادات و انتقادات کمیسیون را  انتقال دادیم و در خصوص نکاتی نیز بحث، صحبت و پیشنهاداتی مطرح شد. مسئولان فدراسیون کاراته به خوبی این مسائل را شنیدند، پاسخ دادند و از یکسری موارد استقبال کردند.

وی در خصوص مطرح شدن بحث حضور قهرمانان گذشته و فعلی کاراته ایران در سمینارها و کمپ‌های آموزشی عنوان کرد: این موضوع دغدغه یکسری از قهرمانان است. از طرف کمیسیون پیشنهاد شد که از ظرفیت و توانایی قهرمانان امروز و کسانی که در چند سال گذشته از دنیای قهرمانی کناره‌گیری کردند؛ در سمینارها و کمپ‌های آموزشی استفاده شود. موضوعی که باعث ایجاد انگیزه در قهرمانان خواهد شد و در استان‌ها نیز فعالیت‌هایی خوبی صورت خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کاراته تصریح کرد: ورزشکاران و قهرمانان الگوی بسیاری از جوانان و ورزشکاران رده پایه استان‌های دیگر هستند و حضورشان در کمپ‌های تمرینی می‌تواند باعث پیشرفت جوانان شود. مسئولان فدراسیون خیلی از این موضوع استقبال کردند و قرار شد با جدیت این موضوع را کمیسیون پیگیری و فدراسیون کاراته نیز از آن حمایت کند. اتفاقی که قطعاً باعث رشد کاراته خواهد شد و قهرمانان ما مثل سایر کشورها در کومیته و کاتا در سمینارهای متعدد حاضر و تجربیات خود را انتقال دهند.

وی در خصوص حضور ورزشکاران در لیگ‌های جهانی کاراته وان گفت: این موضوع دغدغه ملی‌پوشان و حتی نفراتی که قصد حضور در تیم ملی را دارند، است. در این خصوص صحبت و قرار شد فدراسیون، کادرفنی، کمیته فنی و مدیر تیم‌های هماهنگی‌های لازم را داشته باشند تا به ترتیب اولویت نفراتی که امکان حضور در رقابت‌های لیگ‌های جهانی و سری A را دارند با برنامه‌ریزی و انجام تمرینات در مسابقات حضور پیدا کنند. با توجه به اینکه حضور در مسابقات جهانی بر اساس رنکینگ شده، باید برنامه‌ریزی داشته باشیم که تا رنکینگ‌های خود را از دست ندهیم و حتی نفرات جدید وارد رنکینگ کنیم.

پورشیب در پاسخ به این سؤال که قرار شد بر اساس اولویت، ورزشکاران کمک هزینه حضور در مسابقات را دریافت کنند یا در خصوص تصمیم‌گیری شود، گفت: در این جلسه فقط صحبت شد تا شرایط برای ملی‌پوشان و حتی کسانی که قصد حضور در مسابقات را دارند، مشخص شود و بچه‌ها از لحاظ آمادگی جسمانی هدفمند تمرینات را انجام بدهند تا در روز مسابقات آماده باشند. بحث رنکینگ کاراته وان مهم است و قرار شد فدراسیون تمام تلاش خود را انجام دهد و برای حضور در این رویدادها برنامه‌ داشته باشد تا نفراتی که از فیلترهای فنی عبور می‌کنند، اولویت حضور در مسابقات را داشته باشند یا حتی کسانی که قصد شرکت در این رویدادها را دارند با آمادگی مناسبی اعزام شوند.

کاپیتان تیم ملی ادامه داد:  فدراسیون کاراته در تلاش و دید طباطبایی باز است و امیدوارم همه دست به دست هم بدهند و کمک کنند. ویترین کاراته ایران تیم ملی است و اگر تیم ملی نتیجه بگیرد اتفاقات خوبی را به همراه خواهد داشت. امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که بچه‌ها به مسابقات اعزام و در کوران مسابقات قرار بگیرند و فاصله زیادی بین مسابقات ما نیفتاد تا از رقبا عقب بیفتیم.

وی در خصوص اینکه در لیگ کاراته حضور خواهد داشت، گفت: باید شرایط را برای حضور در لیگ بررسی کنم. امیدوارم شرایط خوبی باشد تا همه بتوانند در مسابقات لیگ شرکت کنند. سال‌ها برای دانشگاه آزاد بازی کردم، اما باید ببینم شرایط چگونه پیش خواهد رفت. قطعاً مسائل مالی برای همه اهمیت دارد و باید شرایط به گونه‌ای باشد که همه ملی‌پوشان و کاراته‌کاها در لیگ حضور پیدا کنند و لیگ نیز خروجی مثبتی داشته باشد. قراردادهای لیگ با توجه به تورم افزایش نداشته است. ۱۰،۱۵ سال پیش با قرارداد یک فصل لیگ امکان خرید یک پراید را داشتیم، اما حالا حتی نمی‌توانیم یک موتور خوب بخریم. باید فکری در این خصوص شود.

پورشیب یادآور شد: یکی دیگر از مباحث جلسه ما انتقال دغدغه‌های ورزشکاران حاضر در لیگ‌های کاراته وان داخلی است تا در صورت کسب مدال در این رویدادها امتیازاتی برای آنها در نظر گرفته شود. اعضای کمیسیون این پیشنهاد را دادند تا با نفراتی که در کاراته وان‌های داخلی، قهرمانی کشور و تورنمنت‌های مختلف موفق به کسب مدال می‌شوند با عدالت رفتار و حقی از آنها ضایع نشود. همه این بچه‌ها با حضور در این مسابقات به دنبال این هستند تا مسیرشان هموار و به تیم ملی دعوت شوند. جرقه‌ها به کنار، اما نفراتی که در این رویدادها استمرار دارند، حمایت و دیده شوند و مثل گذشته که خیلی نفرات از جمله من از لیگ دیده شدیم، این جا نیز چنین اتفاقی بیفتد.

رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کاراته در پایان به تسنیم گفت: این دخالت در کادرفنی نیست و دغدغه ورزشکاران است که حضور در مسابقات داخلی چه خروجی امیدوار کننده‌ای برای آنها دارد. ورزشکاران دنبال این هستند که در صورت کسب مدال جوایز مالی دریافت می‌کنند یا به اردوهای تیم ملی دعوت شوند. شاید ورزشکاری در سه رویداد کاراته وان قهرمان شود، اما در قهرمانی کشور ببازد و این بازیکن نباید به راحتی کنار گذاشته و باید فرصتی به او داده شود.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.