پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

کاراته قهرمانی آسیا| ایران با ۱۲ مدال سوم شد/ اولین قهرمانی قزاقستان

تیم ملی کاراته بانوان و آقایان کشورمان با کسب ۱۲ مدال رنگارنگ برسکوی سوم آسیا ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ نوزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا، امروز(یکشنبه – اول تیرماه) با برگزاری دیدارهای نهایی کومیته و کاتای تیمی برگزار شد و نمایندگان کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا در کومیته تیمی آقایان، یک مدال نقره در کومیته تیمی بانوان و یک مدال برنز در کاتای تیمی آقایان شدند.

در پایان این مسابقات تیم قزاقستان با کسب ۳ مدال طلا، ۴ نقره و ۴ برنز برای اولین بار قهرمان آسیا شد. ژاپن با ۳ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز به مقام دوم رسید و تیم ملی کاراته ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۷ برنز در حالی که در تعداد مدال طلا با دو تیم قزاقستان و ژاپن برابر بود و در تعداد مدال برنز نیز از این تیم‌ها برتر بود تنها به خاطر یک مدال نقره کمتر در جایگاه سوم ایستاد.

اردن با ۲ مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز، هنک‌کنگ با ۲ مدال طلا و یک برنز، ویتنام با یک مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز، چین تایپه با یک طلا و ۳ برنز، اندونزی با یک یک مدال طلا و دو برنز و عربستان سعودی با یک مدال طلا و یک برنز به تریت در جایگاه‌های چهارم و دهم ایستادند.

در ۱۹ دوره برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی آسیا، ایران یک دوره  در سال ۲۰۱۲ به عنوان قهرمانی دست یافت، ۱۱ دوره در سکوی دوم ایستاد و ۳ دوره در جایگاه سوم قرار گرفت و در سه دوره نیز چهارم شده است.

در این مسابقات بهنام دهقان‌زاده، آتوسا گلشادنژاد و کومیته تیمی مردان موفق به کسب مدال طلا شدند، بهمن عسگری و کومیته تیمی بانوان به مدال نقره رسیدند و فاطمه صادقی، ابوالفضل شهرجردی، امیر مهدی‌زاده، فاطمه سعادتی، سارا بهمنیار، سجاد گنج‌زاده و کاتای تیمی مردان به مدال برنز دست یافتند.

هدایت تیم کشورمان در این مسابقات در بخش مردان برعهده سیدشهرام هروی و در بخش بانوان برعهده فرخناز ارباب بود.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.