پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

کاراته قهرمانی آسیا| واکنش قهرمان المپیک به ناداوری مقابل حریف عربستانی

قهرمان کاراته المپیک ۲۰۲۰ توکیو بعد از شکستی که با ناداوری در مقابل کاراته‌کای عربستانی داشت به اتفاقات این دیدار واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرگزاری تسنیم، روز دوم نوزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه – ۳۱ تیرماه) در ملاکا مالزی پیگیری شد. رقابت‌های وزن ۸۴+ کیلوگرم با توجه به حضور سجاد گنج‌زاده و طارق حامدی قهرمان و نایب قهرمان المپیک ۲۰۲۲ توکیو یکی از جذاب‌ترین اوزان مسابقات بود. موضوعی که فدراسیون جهانی کاراته نیز چند روز قبل از این مسابقات به آن واکنش نشان داد و از احتمال تکرار فینال المپیک ۲۰۲۲ توکیو صحبت کرد.

سجاد گنج‌زاده ملی‌پوش کشورمان در مسابقات امروز ابتدا با اقتدار و نتیجه ۹ بر صفر از سد کیت لو از ماکائو گذشت و در ادامه در دیداری یک طرفه ۱۰ بر یک  یوستیسیو از اندونزی را شکست داد تا شاهد دیدار حساس و جنگ قهرمانی این مسابقات باشیم.

مسابقه‌ای که با ضربه دو امتیازی کاراته‌کای عربستانی آغاز شد و در ادامه حامدی به اجرای تکنیک اوراماواشی پرداخت که این ضربه به کتف گنج‌زاده برخورد کرد، اما در میان تعجب همگان سه امتیاز برای او ثبت شد. این در حالی بود که برای ثبت امتیاز نیاز به برخورد ضربه به سر گنج‌زاده بود.

قهرمان المپیک کشورمان در ادامه مسابقه با ضربه دست جلو یک امتیاز کسب کرد و مسابقه ۵ بر یک شد، اما ضربه “جودان زوکی” دست عقب کاراته‌کا عربستانی نتیجه مسابقه را ۶ بر یک کرد. در این شرایط نیز قهرمان کشورمان ناامید نشد و ابتدا با یک “آشیباری” استادانه سه امتیاز کسب کرد تا نتیجه ۶ بر ۴ شده و امیدها برای برگردان نتیجه افزایش یابد.

گنج‌زاده در ثانیه‌های پایانی به آب و آتش زد و ضربه “مایته زوکی جودان” دست جلو او با درخواست کارت هروی، سرمربی تیم ملی کاراته منجر به ثبت امتیاز پنجم شد. در ۴ ثانیه به پایان مسابقه گنج‌زاده تکنیک دست جلو خود را تکرار و مسابقه را در امتیاز ۶-۶ برابر کرد، اما دیگر زمانی برای کسب امتیازی برتری باقی نمانده بود و کاراته‌کا عربستانی با قانون سنشو (کسب امتیاز نخست) و با لطف واضح داوران برنده مسابقه لقب گرفت.

این در حالی بود که کاراته‌کا عربستانی در طول مسابقه بارها گنج‌زاده را گرفت، اما تنها دو بار با اخطار داوران مواجه شد تا شائبه‌ها افزایش یافته و به این شکل انتقام دیدار فینال المپیک ۲۰۲۰ را از قهرمان کشورمان گرفته شود. گنج‌زاده و طارق حامدی عربستانی در دیدار نهایی وزن ۷۵+ کیلوگرم رقابت‌های المپیک توکیو به مصاف هم رفتند که در این دیدار کاراته‌کای عربستانی با ضربه پای چپ شدید به صورت گنج‌زاده باعث بی‌هوشی او شد و در نهایت داوران مسابقه به اتفاق آرا رای به هانسوکو شدن حامدی و برتری گنج‌زاده دادند.

سجاد گنج‌زاده بعد از کسب مدال برنز با انتشار ضربه “اوراماواشی حامدی” که به کتفش برخورد کرد، در فضای مجازی به اتفاقات این مسابقه واکنش نشان داد. او با پیامی کنایه‌دار از مسئولان کاراته آسیا تشکر کرد که هر بار اشتباهات بسیاری در مسابقات دارند. همچنین در ادامه عنوان کرد که داوران آسیا هرگز تغییر نخواهند کرد و بار دیگر از قضاوت آنها تشکر کرد.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.