پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

کاراته قهرمانی جهان| کومیته تیمی مردان از رسیدن به نیمه نهایی بازماند/ شکست کومیته تیمی بانوان مقابل قزاقستان

تیم‌های ملی کومیته تیمی آقایان و بانوان کشورمان در ادامه مسابقات جهانی کاراته مقابل رقبای خود مغلوب شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرگزاری تسنیم، روز چهارم بیست‌وپنجمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان از صبح امروز (جمعه – ۵ آبان) در شهر بوداپست کشور مجارستان با برگزاری رقابت‌های کومیته تیمی پیگیری شد.

در رقابت‌های کومیته تیمی که تیم کشورمان با ترکیب ذبیح‌الله پورشیب، سجاد گنج‌زاده، بهمن عسگری، صالح اباذری، مهدی خدابخشی، محمود نعمتی و مهدی عاشوری در مسابقات حضور دارد، شاگردان شهرام هروی پس از برتری ۳ بر صفر روز گذشته مقابل سوئیس، امروز در دومین دیدار خود به مصاف تیم لتونی رفتند و در این دیدار نیز به برتری ۳ بر صفر رسیدند. در این دیدار ابتدا ذبیح‌الله پورشیب کاپیتان تیم ملی با نتیجه ۲ بر صفر مقابل حریفش به برتری رسید، در ادامه مهدی عاشوری با همین نتیجه پیروز شد و در سومین مبارزه نیز بهمن عسگری با نتیجه ۶ بر صفر از سد رقیبش عبور کرد.

تیم کشورمان در سومین مبارزه‌اش به مصاف الجزایر رفت و در این دیدار هم به پیروزی ۳ بر یک دست یافت. صالح اباذری ابتدا با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید و در ادامه ذبیح‌الله پورشیب با نتیجه ۶ بر ۵ از سد حریف خود گذشت. در دیدار سوم محمود نعمتی با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب حریف خود شد، اما دیدار چهارم با برتری ۲ بر صفر مهدی خدابخشی خاتمه یافت تا این دیدار نیز به برتری ملی‌پوشان کاراته ایران منجر شود.

در مرحله یک چهارم نهایی تیم کشورمان در دیداری جنجالی و پرحرف و حدیث با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب آذربایجان شد و از راهیابی به دیدار نهایی بازماند. در مبارزه نخست مهدی خدابخشی ۸ بر ۲ مغلوب شد، اما دیدار دوم را صالح اباذری  4 بر ۳ به سود خود پایان داد. سجاد گنج‌زاده در ادامه ۸ بر ۳ مغلوب شد، ولی دیدار چهارم با برتری ۴ بر یک بهمن عسگری به پایان رسید تا سرنوشت مسابقه به مبارزه پنجم کشیده شود.

در رقابت پایانی در حالی که مبارزه با نتیجه یک – یک در جریان بود، ذبیح‌الله پورشیب کاپیتان تیم ملی موفق به کسب امتیاز یوکو شد و در ابتدا سه داور به نفع او پرچم زدند، اما با مصدومیت ورزشکار آذربایجانی و مشورت داوران، ملی‌پوش کشورمان هانسوکو شد تا این مبارزه ۸ بر صفر به سود حریف آذربایجان اعلام شود و تیم کشورمان از راهیابی به دیدار نیمه نهایی بازماند. بعد از پایان مسابقه مسئولان فدراسیون به رأی داوران اعتراض کردند، اما اعتراض آنها رد شد تا آذربایجان در مرحله نیمه نهایی حریف تیم اردن شود. در صورت صعود آذربایجان به دیدار نهایی تیم کشورمان به جدول شانس مجدد باز خواهد گشت.

براساس این گزارش، در رقابت‌های کومیته تیمی بانوان نیز تیم کشورمان پس از برتری روز گذشته مقابل کره جنوبی در مرحله دوم به مصاف قزاقستان رفت و با نتیجه ۲ بر یک مغلوب حریف خود شد. در این دیدار ابتدا لیلا برجعلی با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب حریف خود شد، اما در دیدار دوم مبینا کاویانی ۱۱ بر ۳ از سد حریفش عبور کرد تا سرنوشت این مسابقه به دیدار سوم کشیده شود، رقابتی که با شکست ۴ بر ۳ آتوسا گلشادنژاد و در نهایت برتری قزاقستان به پایان رسید. در صورت صعود قزاقستان به دیدار نهایی تیم کشورمان شانس حضور در جدول شانس مجدد را خواهد داشت.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.