پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

کتیرایی: مدت‌هاست ستاره‌ای در آسمان سوپرلیگ ظهور نکرده است/ دلی به تیم ملی کاراته کمک می‌کنم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاگران کاراته و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا کتیرایی در در خصوص جایگاه سوم پاس فراجا در هفدهمین دوره سوپر لیگ کاراته کشور اظهار داشت: اگرچه نسبت به سال قبل یک پله سقوط کردیم و نایب قهرمانی تبدیل به جایگاه سومی شد اما باید ببینیم این اتفاق تحت چه شرایطی حاصل شد. امسال تیم خیلی خوبی به نام بیمه تعاون در سوپر لیگ شرکت کرد که سرمایه‌گذاری بسیار خوبی انجام داد و توانست تمام بازیکنان خوب و درجه یک را جذب کند، حتی نفر سوم المپیک توکیو در کاتا را از خارج کشور آورد.

وی تصریح کرد: شرایط تیم پاس با سایر تیم‌ها متفاوت است. اکثر بازیکنان ما سرباز هستند و شرایط خاصی دارند. ما تیم بیمه تعاون را در کومیته بردیم اما با مجموع امتیازهای کاتا مسابقه را واگذار کردیم. با این حال از بچه‌ها خیلی راضی هستم اما باید خیلی بهتر شوند و تجربه بیشتری به دست بیاورند تا در سال‌های آینده موفق باشند.

سرمربی تیم پاس فراجا در مورد نحوه برگزاری سوپر لیگ گفت: مسابقات خیلی طولانی و فرسایشی شد. امیدوارم سازمان لیگ و فدراسیون کاراته به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که مسابقات را در سالی که آغاز می‌کنند به اتمام برسانند. یکسری تیم‌ها دولتی هستند و بودجه آنها برای همان سال است و اگر مسابقات وارد سال بعد شود به مشکل می‌خورند. امیدوارم در این خصوص تمهیداتی اتخاذ شود. فکر نمی‌کنم این موضوع با توجه به تعداد تیم‌ها کار سختی باشد.کتیرایی در خصوص اینکه چه اتفاقی باعث شده که عملکرد بازیکنی در مسابقات متفاوت و در قامت ستاره نباشد، گفت: این موضوع درست است. در گذشته‌ ستاره‌هایی در لیگ ظهور و خود را به تیم ملی تحمیل می‌کردند اما متاسفانه چند سالی است که اینگونه نیست. این موضوع دلایل مختلفی دارد و نمی‌توان گفت تنها دلیل این موضوع فرسایشی برگزار شدن لیگ است. شاید انگیزه‌ در بچه‌ها کمرنگ شده و با توجه به شرایط تبلیغاتی ضعیف کاراته، تیم‌ها سرمایه‌گذاری خوبی انجام نمی‌دهند.وی افزود: همه این مسائل باعث از بین رفتن جاذبه برای بیننده و حتی شرکت کنندگان خواهد شد. ما می‌توانیم جوری برنامه‌ریزی کنیم که سالن پر از تماشاچی باشد و کاراته را  به مردم نشان بدهیم. این مسائل می‌تواند کمک کند. خیلی وقت است که ستاره‌ای در آسمان سوپر لیگ ظهور نکرده و ستاره‌ها هم غروب کرده‌اند.سرمربی تیم امید کاراته در مورد حضورش در تمرینات تیم ملی بزرگسالان و اینکه به کادر فنی تیم ملی اضافه شده است، گفت: چند باری در این خصوص صحبت کردم و یکسری دوستان روی این موضوع حساسیت و به نظر زیادی مرا دوست دارند. پیش از این نیز گفتم که هیچ سمتی در تیم ملی ندارم و به خاطر دوستی با هروی قرار شد که دلی کمک فکری بدهم. هر کاری از دستم بر آید حتماً انجام می‌دهم اما مربی تیم بزرگسالان نیستم. سرمربی تیم ملی از من خواهش کرد که حضور داشته باشم و من هم اگر کاری از دستم بر بیاید، حتما انجام می‌دهم. 

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.