پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

کومیته تیمی بانوان ایران نایب قهرمان آسیا شد

کومیته تیمی بانوان کاراته کشورمان با کسب ۴ پیروزی و یک شکست عنوان نایب قهرمانی رقابتهای قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از روابط عمومی فدراسیون، نوزدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در شرایطی امروز یکشنبه اول مرداد ماه در ملاکا مالزی به پایان رسید که در کومیته تیمی بانوان تیم کشورمان متشکل از آتوسا گلشادنژاد، مبینا حیدری، لیلابرجعلی و مبینا کاویانی با کسب ۴ پیروزی و قبول شکست برابر تیم ویتنام در فینال عنوان نایب قهرمانی این رقابتها را به دست آورد.

بر اساس این گزارش بانوان کاراته کشورمان در فینال با قبول شکست ۲ بر صفر مقابل تیم ویتنام به نشان نقره رسید، در این دیدار ابتدا آتوسا گلشادنژاد ۳ بر صفر مغلوب حریف شد و با شکست ۷ بر یک لیلا برجعلی مقابل نماینده ویتنام، تیم کشورمان به نشان نقره بسنده کرد.

در اولین مسابقه این رقابتها تیم کشورمان مقابل تیم تایلند، مبینا کاویانی اولین دیدار خودش را ۲ بر ۲ مساوی شد، مبینا حیدری در دومین مسابقه، در حالی که ۳ بر صفر از حریف جلو بود مصدوم شد و داور حریف تایلندی را پیروز کرد. آتوسا گلشاد نژاد در سومین مسابقه نیز موفق شد با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی برسد و با این پیروزی نتیجه این دو رقابت مساوی شد. پس از مساوی شدن گلشاد نژاد مجدد به رقابت پرداخت که ۵ بر صفر پیروز این مسابقه شد.

در دومین رقابت، تیم ایران مقابل تیم ازبکستان قرار گرفت که گلشاد نژاد در اولین مسابقه با نتیجه ۶ بر یک و دومین رقابت نیز لیلا برجعلی با نتیجه ۶ بر ۲ پیروز شدند تا با دو پیروزی راهی دیدار سوم شدند.

در سومین مسابقه، نمایندگان کشورمان مقابل تیم ژاپن قرار گرفتند گلشاد نژاد با نتیجه ۲ بر صفر پیروز این رقابت شد و برجعلی با نتیجه دو بر صفر نتیجه را واگذار کرد، در سومین مسابقه کاویانی به روی تاتامی رفت و موفق شد با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل حریف ژاپنی به‌ پیروزی برسد و تیم ایران راهی دیدار نیمه نهایی شد.

در دیدار نیمه نهایی ملی پوشان بانوان کاراته ایران مقابل تیم چین تایپه قرار گرفتند که آتوسا گلشاد نژاد با نتیجه ۵ بر صفر و لیلا برجعلی نیز با نتیجه ۸ بر صفر مقابل رقبای خود به پیروزی رسیدند و تیم ملی بانوان کاراته ایران مقتدرانه‌ راهی فینال این مسابقات شدند.

دومین‌ دوره مسابقات پاراکاراته و نوزدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۲۳، از جمعه ۳۰ تیر در ملاکا مالزی آغاز شد و (امروز) یکشنبه یک مرداد ماه به پایان خواهد رسید.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.