پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

گزارش عملکرد فدراسیون کاراته در دولت سیزدهم

فدراسیون کاراته در دو سال گذشته روزهای پرباری را در بخش مردان و زنان داشت که موفقیت‌های کسب شده این فدراسیون در همه رده‌های سنی مشهود بود. کاراته ایران در المپیک ۲۰۲۰ و در اولین حضور این رشته در ادوار مختلف المپیک موفق به کسب مدال طلنگرلا شد و این اتفاق، منشا اتفاقات مثبت دیگر در این رشته رزمی بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، اقدامات فدراسیون کاراته در دو سال گذشته به این شرح است:

۱- کسب مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو توسط سجاد گنج زاده؛ این اولین و آخرین مدال کاراته ایران در بازیهای المپیک بود. این اولین مدال طلای تاریخ کاراته ایران در بازیهای المپیک است.

در المپیک ۲۰۲۰ توکیو کاراته در کنار کشتی و تیراندازی تنها تیم هایی بودند که توانستند مدال طلا کسب کنند.

اهمیت این طلا زمانی دو چندان می شود که بدانیم در بخش مردان ، گنج زاده تنها سهمیه کاراته ایران در المپیک بود که توانست مدال طلا کسب کند.

۳- قهرمانی تیم ملی کاراته ایران در مجموع مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ قزاقستان در تمامی رده های سنی (ایران در این رقابت ها با کسب ۱۵ مدال طلا، ۹ نقره ، ۱۵ برنز و مجموع ۳۹ مدال بدست آورد.)

۴- عنوان سومی تیم ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ مالزی (ایران در این رقابتها ۳ طلا، ۲ نقره و ۷ برنز کسب کرد.)

۶- معرفی ذبیح الله پورشیب به عنوان یکی از بهترین های کاراته جهان در سال ۲۰۲۰

کسب ۱۲۷ مدال طلا، نقره و برنز در عرصه بین المللی

از مرداد ۱۴۰۰ تا مرداد ۱۴۰۲ کاراته های دختر و پسر ایران در دو بخش کاتا و کومیته در ۱۱ اعزام خود موفق به کسب ۱۲۷ مدال طلا، نقره و برنز شدند.

۱۲۷ مدال کسب شده در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مسابقات قهرمانی جهان در رده های پایه ۲۰۲۲، مسابقات قهرمانی آسیا در سال های ۲۰۲۱ ، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ و لیگ های جهانی کاراته است.

۱- کسب یک مدال طلا از بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو (مرداد ۱۴۰۰)

۲- کسب ۳۹ مدال شامل ۱۵ طلا، ۹ نقره ، ۱۵ برنز در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ قزاقستان

۳- کسب ۸ مدال شامل ۵ نقره و ۳ برنز در بازیهای کشورهای اسلامی قونیه ترکیه (مرداد ۱۴۰۱)

۴- کسب ۴ مدال شامل ۲ مدال نقره و ۲ برنز در لیگ جهانی باکو آذربایجان (شهریور ۱۴۰۱)

۵- کسب ۷ مدال شامل ۲ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز در لیگ جهانی کوجالی ترکیه (مهر ۱۴۰۱)

۶- کسب یک مدال طلا در کاراته قهرمانی جهان رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال (ابان ۱۴۰۱)

۷- کسب ۳۴ مدال شامل ۷ طلا، ۷ نقره و ۲۰ برنز ر رقابت‌های قهرمانی آسیا تاشکند ۲۰۲۲ (آذر ۱۴۰۱)

۸- کسب ۲ مدال نقره و برنز در مسابقات آزاد پاریس (دی ۱۴۰۱)

۹- کسب ۲۲ مدال شامل ۴ طلا، ۴ نقره و ۱۴ برنز در مسابقات لیگ جهانی کاراته وان جوانان فجیره ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱)

۱۰- کسب ۱۲ مدال شامل ۳ طلا، ۲ نقره و ۷ برنز در مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۳- ایران در این رقابت ها توانست عنوان سوم آسیا را کسب کند.

۱۱- کسب ۵ مدال شامل ۴ طلا و یک برنز در مسابقات پاراکاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ – ایران در این رقابت ها عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرد.

اهم فعالیت های داخلی

۱- برگزاری رقابتهای سوپر لیگ و لیگ برتر کاراته

۲- برگزاری رقابتهای لیگ کاراته وان در رده های سنی پایه در سال ۱۴۰۰

( پس از به پایان رسیدن دوران قرنطینه به واسطه شیوع ویروس کرونا؛ برگزاری رقابتهای لیگ کاراته وان در رده های سنی پایه در دستور فدراسیون قرار گرفت تا جایی که در سه مرحله این رقابت ها و مسابقات برترین برترین ها نزدیک به ۱۵ هزار ورزشکار و مربی در رقابت ها شرکت کردند. )

۳- برگزاری مراسم تجلیل از مربیان برتر

(مراسم تجلیل از مربیان برتر کاراته در سال ۱۴۰۰ همزمان با ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها برگزار گردید؛ در این مراسم از زحمات بیش از ۱۰۰ مربی کاراته ایران و ۲۰ پیشکسوت این رشته ورزشی تجلیل به عمل آمد.)

۴- قرار گرفتن مربیان سازنده و قهرمان‌پرور کاراته تحت بیمه درمان و بازنشستگی

( با تصمیم فدراسیون مربیان سازنده و قهرمان پرور که در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بهترین عملکرد را در مسابقات انتخابی تیم‌های ملی بزرگسالان و رده‌های پایه و مسابقات کاراته داشتند، تحت بیمه درمان و بازنشستگی قرار گرفتند. بر اساس قرارداد همکاری فدراسیون کاراته با یک شرکت بیمه، علاوه بر دریافت حقوق بازنشستگی برای مربیان سازنده و قهرمان پرور تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان برای ۲۹ بیماری قید شده در بیمه نامه جهت هزینه درمان در نظر گرفته شده است.)

۵- برگزاری نزدیک به ۵۰۰ کلاس آموزش و ارتقای داوری، مربیگری در سراسر کشور

فعالیت های فدراسیون کاراته در عرصه بین الملل

۱- حضور مربیان کاراته در تیم های ملی کشورهای دیگر؛ سرمربیگری شهاب سلطانی در تیم ملی ازبکستان، مربیگری حسین روحانی در تیم ملی روسیه و پیوستن سعید حسنی پور به تیم ملی هنگ کنگ از جمله اتفاقاتی بود که در ۴ سال گذشته رقم خورد.

۲- حضور «هیتوشی کاسویا» بنیانگذار و رئیس فدراسیون جهانی شوتوکان کاراته WSKF در تهران

۳- انتخاب اشرف امینی نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته به عنوان عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی

۴- کسب درجه داوری جهانی توسط ۲۴ داور در دو بخش کاتا و کومیته

سامانه فدراسیون کاراته

۱-در راستای شفافیت کاری و مالی؛ یکی از اقدامات مهم فدراسیون کاراته راه اندازی و ارتقای سامانه فدراسیون تحت عنوان ” سامانه ملی کاراته” بود. شرایط این سامانه هم اکنون به گونه ای است که صدور احکام، برگزاری مسابقات، کلاس های داوری و مربیگری و … به صورت شفاف و کاملا الکترونیک انجام می پذیرد.

۲-در خصوص سامانه ملی کاراته ایران ذکر این نکته نیز ضروری است که هم اکنون تعداد اعضای فعال سامانه به ۲۵۰ هزار نفر رسیده است.

امور فرهنگی

۱- برگزاری مراسم بدرقه کاروان عزم و ایمان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ با حضور مسئولان ورزش و فرزند سردار دلها حاج قاسم سلیمانی (اذر ۱۴۰۰)

۲- ساخت مستند تعدادی از قهرمانان کاراته ایران از جمله سجاد گنج زاده، حمیده عباسعلی، بهمن عسگری و سارا بهمنیار

۳- حضور سید شهرام هروی و تعدادی از قهرمانان در در آسایشگاه حضرت ثارالله (اردیبهشت ۱۴۰۱)

۴- برگزاری مراسم بدرقه کاروان عزت، اتحاد و افتخار به مسابقات کاراته قهرمانی جهان رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال با حضور مسئولان ورزش و فرزند سردار شهید حاج احمد کاظمی (اذر ۱۴۰۰)

۵- حضور گسترده اعضای خانواده کاراته ایران در مراسمات مذهبی و ملی

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.