پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

گنج زاده صاحب مدال برنز مسابقات کاراته قهرمانی جهان شد

سجاد گنج زاده مدال برنز مسابقات کاراته قهرمانی جهان ۲۰۲۳ را بدست آورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از روابط عمومی فدراسیون، در روز پنجم ( شنبه ۶ آبان) مسابقات کاراته قهرمانی جهان ۲۰۲۳ به میزبانی بودپست مجارستان رقابت های کسب مدال در بخش انفرادی برگزار می‌شود. در وزن ۸۴+ کیلوگرم، سجاد گنج زاده نماینده شایسته کاراته ایران در دیدار رده‌بندی به مصاف مصاف آنجلو کوسیچ از کرواسی رفت و در پایان با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید تا علاوه بر کسب مدال برنز جهانی، نخستین مدال کاراته ایران در مسابقات کاراته قهرمانی جهان ۲۰۲۳ را بدست آورد.

گنج زاده در مسابقات قهرمانی جهان ابتدا نماینده مقدونیه را ۲ بر یک شکست داد. او در مبارزه دوم کاراته کای چین تایپه را ۵ بر صفر شکست داد. قهرمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو در مبارزه سوم و حساس خود موفق شد ۳ – ۳ از سد طارق حمدی عربستانی عبور کند. گنج زاده در بازیهای المپیک نیز در فینال برابر این کاراته کای عربستانی به برتری رسیده بود. نماینده کاراته ایران در مبارزه چهارم ۵ بر ۳ از سد نماینده اسپانیا عبور کرد. گنج‌زاده در نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر ۳ برابر مهدی فیلالی از فرانسه شکست خورد و به دیدار رده بندی وزن مسابقات قهرمانی جهان راه یافت.

در رقابت های امروز و در فینال وزن ۸۴- کیلوگرم مهدی خدابخشی نماینده شایسته کشورمان به مصاف بداوی از مصر قهرمان دوره گذشته این رقابت ها می‌رود و در صورت پیروزی صاحب گردن آویز طلا می شود. در وزن ۵۵- کیلوگرم بانوان هم فاطمه سعادتی در صورتی که پزشکان به وی مجوز حضور در میدان را بدهند برابر آنجلیکا ترلیگا از اوکراین حاضر می‌شود. سعادتی در آخرین مبارزه خود از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد و به همین دلیل از ترکیب کومیته تیمی بانوان کنار گذاشته شد.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.