پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

روز‌های خوش کاراته بانوان با زنگنه/ حفظ کادرفنی از نان شب واجب‌تر است؛ هاراگیری ممنوع!

تیم ملی کاراته بانوان با مربی جوان خود روز‌های خوبی را سپری می‌کند، خموضوعی که می‌تواند به یکی از نقاط قوت این تیم در آینده نه چندان دور تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرگزاری میزان؛ کمتر مربی در کاراته ایران پیدا می‌شود که قدرت ریسک تغییر نسل را داشته باشد و اصولا در این رشته قهرمانان تا مرز ۳۷ – ۳۸ سالگی در تیم ملی باقی می‌مانند. با این شرایط تصور کنید یک مربی جوان در بخش بانوان دست به یک تغییر نسل بزرگ بزند تا حدی که کاپیتان تیمش تنها ۲۴ سال سن داشته باشد.

در این که فرحناز ارباب زحمات زیادی برای کاراته بانوان کشیده شکی نیست، اما مگر می‌شود تاثیر پگاه زنگنه را در این تیم نادیده گرفت؟! مربی جوانی که از وقتی به کادرفنی تیم ملی اضافه شده مسئولیت نتایج را بر عهده داشته و هیچگاه فرار رو به جلو نکرده و حالا که تیم بانوان در قهرمانی آسیا نتایجی فراتر از انتظار گرفته شاگردانش به توانایی های او ایمان آورده‌اند.

شاید در ابتدای تغییرات در کادرفنی تیم ملی بانوان کاراته خیلی از کارشناسان به موفقیت این مربی جوان چندان خوشبین نبودند، اما نتایج شاگردان زنگنه در مسابقات آسیایی نشان داد که سطح دانش فنی این مربی جوان تا چه اندازه بالاسه به طوری که حتی آتوسا گلشادنژاد (دارنده مدال طلای آسیا) در صفحه شخصی خود اعلام کرد این نتایج بدون زنگنه ممکن نبود، پس چه دلیلی دارد از این مربی حمایت نشود؟

وقتی مربی خودش از قهرمانان جوان و خوشنام این رشته باشد و ملی‌پوشان هم برای او سر و دست بشکنند این یعنی پازل کاراته بانوان با زنگنه کامل شده و حالا نوبت آن رسیده که با حمایت از کادرفعلی آینده این تیم تضمین شود.

در روز‌های اخیر شایعات عجیب و غیرقابل باوری درباره تغییر در کادرفنی تیم ملی بانوان شنیده می‌شود که انتظار می‌رود در حد همان شایعات باقی بماند، چون دست زدن به ترکیب برنده “هاراگیری” است و دیگر کسی نمی‌تواند هیچ توجیه فنی برای این موضوع پیدا کند.

به هر حال هر کسی که در اتمسفر کاراته تنفس می‌کند به خوبی می‌داند این رشته در هر دو بخش مردان و بانوان، کادرفنی موفقی دارد و باید با همین کادر برای موفقیت در هانگژو به کار ادامه داد تا در بازی‌های آسیایی مشخص شود کُت تن چه کسی است.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.