سرمربی تیم کاتای بانوان استان اصفهان: بانوان کاراته‌‌کای اصفهانی سکودار رقابت‌های لیگ کاراته‌وان کشور


 سرمربی تیم کاتای بانوان استان اصفهان: بانوان کاراته‌‌کای اصفهانی سکودار رقابت‌های لیگ کاراته‌وان کشور

سرمربی تیم کاتای بانوان استان اصفهان گفت: با گذشت 3 مرحله از رقابت‌های لیگ کاراته‌وان، بانوان اصفهانی در نتیجه‌گیری خوب عمل کردند و به مدال‌های نقره و برنز دست یافتند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری برنا از اصفهان، امسال لیگ کاراته‌وان ایران برای نخستین بار فعالیتش را آغاز کرد تا کاراته‌کاهای نوجوان و جوان از نقاط مختلف کشور بیایند و با هم مبارزه و رقابت کنند، مسابقات 5 مرحله دارد که تا کنون 3 مرحله از آن برگزار شده است.

در بخش بانوان اولین مرحله ششم تیر ماه سال جاری در تهران انجام گرفت که نمایندگان اصفهان صاحب 3 مدال برنز در بخش کاتا و یک مدال برنز در بخش کومیته شدند، مرحله دوم هجدهم شهریور ماه به میزبانی اردبیل برگزار شد که در آن رقابت‌ها هم کاراته‌کاهای اصفهانی خوش درخشیدند و به 3 مدال نقره در بخش کاتا دست یافتند.

سوم آبان ماه نیز مرحله سوم مسابقات در تهران انجام گرفت که سهم بانوان استان 2 مدال برنز در بخش کاتا بود.

کاتای تیمی‌مان جزو 3 تیم اول کشور است

فرناز رواخواه در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در اصفهان اظهار کرد: کلا لیگ کاراته‌وان مختص رده‌های سنی نوجوانان و جوانان است و این امکان در مسابقات هست که در هر مرحله شرکت‌کننده‌های جدید اضافه شوند.

وی افزود: با توجه به این نکته در همین مرحله سوم کاراته‌کاهای بیشتری نسبت به دو مرحله قبل شرکت کرده بودند، مسابقات هم خیلی حالت انگیزشی پیدا کرده بود و روحیه رقابتی در حد بالا در کاراته‌کاها وجود داشت؛ در کل تعداد شرکت‌کنندگان در جدول بیشتر شده بود و به دلیل حساسیت گرفتن رنکینگ این انگیزه و رقابت در بین بازیکنان زیاد شد با توجه به این مورد مهم که در پایان 5 مرحله نفرات اول تا چهارم هر رده سنی و هر رشته مستقیما به آخرین مرحله اردوی تیم ملی انتخابی مسابقات آسیایی مالزی و جهانی شیلی راه پیدا می‌کنند.

سرمربی تیم کاتای بانوان استان اصفهان اضافه کرد: در حقیقت همه آمده بودند بجنگند برای کسب رنکینگ و همین باعث بالا رفتن سطح مسابقات این مرحله نسبت به مراحل قبل شده بود.

وی عنوان کرد: استان اصفهان هم با همان نفرات قبلی شاگردان خودم را می‌گویم، شرکت کرد و بقیه هم از این استان با مربیان دیگری حضور داشتند که مقام نیاوردند؛ در مورد بازیکنان خودم باید بگویم این افراد مجدد شرکت کردند و توانستند به مدال برسند، یک مدال برنز در کاتای انفرادی جوانان توسط یگانه شهپری کسب شد و مدال برنز دیگری هم در کاتای تیمی جوانان توسط یگانه شهپری، گلناز شاه‌زیدی و ملیکا سلطانی به دست آمد.

رواخواه در ادامه بیان کرد: تا اینجای کار که 3 مرحله از لیگ کاراته‌وان گذشته، یگانه شهپری رنکینگ خودش را دارد و در کل چند نفر از بچه‌ها در کاتای انفرادی رنکینگ‌دار هستند، کاتای تیمی‌مان هم جزو 3 تیم اول کشور است که قطعا سال آینده به آخرین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی صعود می‌کند و با مقام‌هایی که تا اینجا در این سه مرحله به دست آورده یک نقره و 2 برنز و قرار داشتن در جایگاه سوم جدول، کارش را در ادامه راحت‌تر کرده است.

وی اذعان کرد: ما با قدرت و انگیزه بیشتری در مرحله چهارم شرکت خواهیم کرد و به امید خدا نتایج بهتری را کسب می‌کنیم.


 
   1397/8/7 19:51

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار