سخیف‌ترین عملکرد را در فدراسیون فرجی دیدم؛

آرین‌خو: مدیریت فدراسیون‌نشین‌ها را تایید نمی‌کنم/ سکوتم نشانه‌ی رضایت نیست


سخیف‌ترین عملکرد را در فدراسیونِ فرجی دیدم؛

آرین‌خو: مدیریتِ فدراسیون‌نشین‌ها را تایید نمی‌کنم/ سکوتم نشانه‌ی رضایت نیست
 
محمد آرین‌خو پیشکسوتِ محبوب و چهره‌ی مقبولِ کاراته‌ی کشور، مدیریتِ فرجی را در ماههای گذشته، بسیار ضعیف خواند و مدعی شد در پاره‌ای موارد، این فدراسیون سخیف‌ترین عملکردِ تاریخِ کاراته‌ی ایران را به نمایش گذاشته است.
 
استادِ معظّم و چهره‌ی پرفروغِ کاراته‌ی کشور در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته، با انتقاد از اعطایِ دان‌های بی‌ضابطه توسطِ فدراسیون‌نشین‌ها، این عمل را تقبیح کرد و آنرا مخلِّ نظامِ کاراته‌ی کشور دانست.
 
او گفت: فدراسیون با انتشارِ سخیف‌ترین اطلاعیه‌ی تاریخِ کاراته‌ی کشور و با اتکاء به رأیِ واحد، از اهالیِ کاراته می‌خواهد آنهایی که خواستارِ اخذِ درجه‌ی دانِ 9 هستند، به این فدراسیون مراجعه و درخواستِ خود را اعلام کنند! فرجی از خانواده‌ی کاراته نیست وگرنه می‌دانست چنین اطلاعیه‌ای، هم خنده‌دار است و هم گریه‌آور! واقعا باید به حالِ کاراته‌ی کشور گریست که مدیرانِ ارشدش، نمی‌دانند درجه‌ی دانِ 9 به چه معناست و چه افرادی سزاوارِ اخذِ آن هستند! این در حالیست که متولیانِ فعلیِ کاراته کشور مدعی‌اند از بانکِ اطلاعاتیِ بسیار قوی و کارآمد، برخوردار و از جزئی‌ترین اطلاعاتِ کاراته، آگاهند.
 
پیشکسوتِ محبوب و چهره‌ی مقبولِ کاراته‌ی کشور ادامه داد: دان‌هایی که به این شکل و خارج از ضوابطِ اصولیِ کاراته اعطا میشود، ساختارِ متعالیِ این هنرِ رزمی را تغییر داده و نظامِ آن را از هم می‌پاشد. من از فرجی می‌خواهم به عنوانِ فردی که از کاراته سررشته ندارد، بیش از این بر پیکرِ نیمه جانِ این هنرِ متعالی ضربه وارد نسازد و حفظِ کرامت و عظمتِ کاراته را به اهالیِ آن بسپارد.
 
وی تاکید کرد: در ماههای اخیر، شاهدِ ضعف‌های متعددی در نظامِ مدیریتیِ کاراته‌ی کشور بوده‌ایم و من تاکنون، سکوت اختیار کرده بودم. البته این سکوت، هرگز نشانه‌ی رضایت از عملکردِ فدراسیون‌نشین‌ها نیست بلکه به خاطرِ آن است که گوشِ شنوایی وجود ندارد و اراده‌ای که در پیِ رفعِ مشکلات و اصلاحِ معایب باشد، یافت نمی‌شود.
 
استادِ معظّم و چهره‌ی پرفروغِ کاراته‌ی کشور در پایان برای ملی‌پوشانِ اعزامی به رقابتهای قهرمانی جهان و اعضای کادرفنی، آرزوی توفیق و سربلندی کرد و گفت: این جوانان، سرمایه‌های گرانقدر و گنجینه‌های بی‌بدیلِ کاراته‌ی کشور هستند که از جان‌های ارزشمند و گرانبهایشان برای حفظ عزت و اعتلای کاراته‌ی این مرز و بوم، مایه می‌گذارند. فدراسیون باید به این قهرمانان، بیش از اینها بها دهد و در رفعِ نیازهایشان، کوشا باشد.
 
نویسنده: محمد قدیمی 
   1397/8/10 13:03

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار