عابد حقدادی: واهمه از برگزاری انتخابی قابل توجیه نیست


عابد حقدادی: واهمه از برگزاری انتخابی قابل توجیه نیست

مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی، خواستار برگزاری رقابت انتخابی برای صالح اباذری قهرمان دانشجویان جهان و آسیا شد.

"عابد حقدادی" مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته" گفت: متاسفانه عدم برگزاری انتخابی برای قهرمان کاراته استان مرکزی جهت حضور در رقابت های قهرمانی جهان، حواشی ایجاد کرده که زیبنده ورزش کشور نیست.

وی در ادامه اذعان داشت: صالح اباذری قهرمان کاراته کشور در شرایطی در آستانه حذف از رقابت های قهرمانی جهان است که عناوین با ارزشی همچون قهرمانی دانشجویان جهان و رقابت های قهرمانی آسیا را برای کاراته کشور به ارمغان آورده است.

حقدادی همچنین افزود: یقینا تمامی جامعه کاراته کشور از متولیان امر انتظار دارند نحوه انتخاب ملی پوشان کاملا شفاف و بر مبنای عدالت باشد، لذا درخواست ما از مسئولان فدراسیون کاراته، برگزاری انتخابی شفاف است تا هر کدام از قهرمانان که توانستند فرد پیروز انتخابی باشند به عنوان نماینده کاراته کشور به رقابت های جهانی اعزام شوند.

وی در ادامه گفت: اگر ملاک کادر فنی تیم ملی کاراته، اعزام برترین ملی پوش به رقابت های جهانی است منطقی است بپذیریم قهرمانی که قرار است در آوردگاه جهانی با مدعیان قهرمانی جهان مبارزه کند ابتدا باید بتواند برتری خود را نسبت به حریفان داخلی به اثبات برساند بنابراین عدم موافقت با درخواست برگزاری انتخابی نمی تواند قابل توجیه باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی عنوان کرد: با توجه به قهرمانی اباذری در پیکارهای آسیایی چنانچه وی به بازیها آسیایی اعزام می شد نیز به احتمال زیاد می توانست به مدال طلا دست یابد چرا که وی در فاصله اندکی مانده به بازیها، تمامی مدعیان قهرمانی در این وزن را در مسابقات آسیایی شکست داده بود، اما کادر فنی تیم ملی کاراته بدون رقابت های انتخابی، نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی را گزینش کرد و در نتیجه اباذری شانس حضور در آن رقابت ها را از دست داد و اکنون نیز شنیده می شود بار دیگر قرار است اباذری از اعزام به رقابت های جهانی بازماند این در حالی است که وی اکنون بالاترین رتبه را در رنکینگ کسب سهمیه المپیک به خود اختصاص داده است.

حقدادی در پایان افزود: امیدوارم با درایت مسئولان فدراسیون کاراته، حاشیه بوجود آمده با برگزاری رقابت انتخابی به پایان رسد و اجازه ندهند بدون شفافیت در روند انتخاب تیم ملی، نفرات اعزامی به پیکارهای جهانی گزینش شوند.

نگارنده: لاله خالق
سردبیر پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته
   1397/7/30 11:48

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار