در وزن 60 کیلوگرم کاراته؛

ستاره ورزش قم راهی مادرید شد


در وزن 60 كيلوگرم كاراته؛

ستاره ورزش قم راهي مادريد شد

ستاره ورزش استان قم در تركيب تيم ملي كاراته بزرگسالان ايران به منظور حضور در مسابقات جهاني 2018 راهي مادريد اسپانيا شد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس از قم، ستاره یک دهه اخیر ورزش قم در میادین کشوری، بین‌المللی، آسیایی، جهانی، جام جهانی و بازی‌های آسیایی، ورزشکاری موفق، شاخص و مطرح از رشته کاراته به نام امیر مهدی‌زاده است که برای چهارمین بار راهی مسابقات قهرمانی کاراته جهان شد.

این کاراته‌کای مطرح که نخستین‌بار در سال 2012 به مسابقات جهانی در شهر پاریس فرانسه رفت و مدال طلا را به ارمغان آورد، در سال 2014 در برمن آلمان به مدال برنز رسید و در سال 2016 در لینز اتریش موفق به کسب دومین قهرمانی و نشان طلای کاراته دنیا شد.

مهدی‌زاده که علاوه بر سه مدال طلا و برنز جهان، سه طلا و برنز آسیا و انواع و اقسام مدال از دیگر میادین این رشته در ویترین افتخارات خود دارد، برای حضور در رقابت‌های 2018 قهرمانی کاراته جهان همراه با تیم ملی کاراته بزرگسالان ایران امروز عازم اسپانیا شد .

این در شرایطی است که امسال بیست و چهارمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان در شهر مادرید اسپانیا برگزار می‌شود و بیش از 1100 کاراته‌کا از 140 کشور دنیا روزهای پانزدهم تا بیستم آبان ماه برای کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز کاتا و کومیته انفرادی و تیمی به روی تاتامی می‌روند.

در ترکیب تیم ملی ایران که با ترکیب کامل در هر دو بخش مردان و بانوان کاتا و کومیته انفرادی و تیمی عازم این پیکارها شده، امیر مهدی‌زاده ستاره درخشان کاراته قم در وزن منهای 60 کیلوگرم بخش انفرادی کومیته وارد میدان می‌شود تا بخت خود را برای به دست آوردن چهارمین مدال جهانی بیازماید.

مهدی‌زاده در حالی به این رقابت‌ها رفت که امسال در مسابقات کاراته بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی موفق به کسب مقام نایب‌قهرمانی و نشان نقره شد، ضمن اینکه در پیکارهای جهانی مادرید علاوه بر کسب مدال به دنبال حداکثر امتیاز در مسیر کسب سهمیه بازی‌های المپیک 2020 توکیو وارد میدان می‌شود.

انتهای پیام/

 
   1397/8/13 11:53

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار