مسند قضاوت، محل تسویه‌حساب‌ نیست
سلیمی: همه باید برای اعتلای نام کاراته‌ی ایران تلاش کنیم

مسند قضاوت، محل تسویه‌حساب‌ نیست

سلیمی: همه باید برای اعتلای نام کاراته‌ی ایران تلاش کنیم
 
مسئول کمیته‌ی داوران فدراسیون کاراته گفت: با پایان یافتنِ رقابتهای انتخاباتی و تعیین رییسِ جدیدِ فدراسیون کاراته، باید اتحاد و همدلی در میان اهالی کاراته‌ی کشور حاکم و کدورت‌ها برطرف شود.
 
جواد سلیمی که هفته‌ی گذشته طی حکمی از سوی محمدصادق فرجی رییسِ منتخبِ فدراسیون کاراته به سِمتِ ریاستِ کمیته‌ی داورانِ این فدراسیون منصوب شده بود، ساعاتی پس از انتصاب در گفتگوی اختصاصی با "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" اظهار داشت: از آقایان فرجی و آشوری، رییس و دبیرِ فدراسیون کاراته بابتِ اعتمادی که به بنده داشتند، سپاسگزارم و تمام توان و تلاشِ خود را برای انجامِ وظایفِ محوله در بهترین و عالی‌ترین شکل، به کار خواهم بست. کمیته‌ی داوران به زودی فعالیت‌های گسترده‌ی خود را در ابعادِ مختلف و بویژه در امرِ آموزش و ارتقایِ سطحِ دانشِ داوران در جای جایِ ایرانِ اسلامی آغاز خواهد کرد. پیمودنِ این مسیر و دستیابی به اهدافِ موردِ نظر، اگر چه دشوار و طاقت‌فرساست لیکن یقین دارم که با یاری و مساعدتِ یکایکِ اعضای جامعه‌ی بزرگ کاراته بویژه پیشکسوتانِ داوری، به شکلی مطلوب محقق خواهد شد.
 
رییس کمیته‌ی داوران فدراسیون کاراته با بیان اینکه اکثریتِ قریب به اتفاقِ داوران، افرادی سخت‌کوش، عدالت‌محور، نیک‌پندار و درستکارند، عنوان کرد: با این وجود در هر لباسی و از جمله در لباسِ مقدسِ قضاوت، افرادِ معدود و اندک‌شماری یافت می‌شوند که در مسیرِ صحیح و خداپسندانه گام برنمی‌دارند. این افراد که از شاهراهِ "صراط المستقیم" منحرف و به چپ یا راست متمایل شده‌اند، باید بدانند که شیوه‌ی مدیریتِ سلیمی، همان است که پیش‌تر و در طولِ دورانِ مسئولیتش به نمایش گذاشته است. وقتی قرار باشد حقوقِ مربیان و قهرمانان پایمال شود، سلیمی با احدی تعارف ندارد و یقینا همچون گذشته با قاطعیت در برابرِ بی‌عدالتی‌ها خواهد ایستاد. دفاع از حق، به زنجیرکشیدنِ تبعیض‌ها و حمایتِ عادلانه از مظلوم، اصلی‌ترین دغدغه‌ی قاضیانِ حقیقی در هر پُست و جایگاهی به شمار میرود و این همان اصلِ تغییرناپذیری است که سلیمی و یارانش از ابتدا بر آن تاکید داشته و تا انتها نیز در همان مسیر حرکت خواهند کرد.
 
در ماههای اخیر و در زمانی که سلیمی مسئولیتی در کمیته‌ی داوران نداشت، بارها و به أشکالِ مختلف موردِ بی‌مهریِ برخی‌ها قرار گرفت. او در این باره می‌گوید: از هیچیک از عزیزان، کمترین کینه و کدورتی به دل ندارم و دستِ تمامیِ داوران و همکارانِ گرامی را به گرمی می‌فشارم. من معتقدم مسندِ قضاوت، محلِ تسویه‌حساب‌های شخصی نیست و لذا تمایل دارم از تمامیِ دوستان و همکارانِ گرامی، در جایگاهی که متناسب با میزانِ توانایی و مهارت‌های آنها باشد، به نفعِ کاراته‌ی کشور استفاده کنم. از اینرو تلاش خواهم کرد تا جایی که مقدور باشد، از تمامِ ظرفیت‌ها و پتانسیلِ داوریِ کشور در جهتِ ارتقای جایگاهِ کاراته‌ی ایران بهره‌برداری کنم.
 
وی با تاکید بر اینکه اعضای شورای داوران فدراسیون کاراته به زودی و تا قبل از آغازِ سالِ جدید، انتخاب و معرفی خواهند شد، تصریح کرد: برای تمامی داوران و همکارانِ گرامی احترام قائلم و دستِ یکایکِ آنها را به عنوانِ برادرِ کوچک‌تر می‌بوسم لیکن در گزینش اعضای شورای داوری، تلاش خواهم کرد تا صرفِ نظر از رفاقت‌ها و اختلاف‌ها، صرفا افرادی را انتخاب و معرفی کنم که با معیارهای تعیین‌شده به منظورِ خدمت به جامعه‌ی کاراته، همخوانی و تطابقِ بیشتری داشته باشند و البته معتقدم که بسیاری از داورانِ کشورمان صلاحیت حضور در شورای داوران را دارند و همین امر، فرایندِ گزینشِ چهره‌های اصلح را برای عضویت در این شورا، بسیار سخت و حساس خواهد کرد.
 
مشاور امور بین الملل فدراسیون کاراته در بخشِ دیگری از این گفتگو، با اشاره به انتخاباتِ اخیر این فدراسیون، تاکید کرد: با پایان یافتنِ رقابتهای انتخاباتی و تعیین رییسِ جدیدِ فدراسیون کاراته، باید اتحاد و همدلی در میان اهالی کاراته‌ی کشور حاکم و کدورت‌ها برطرف شود. اکنون که محمدصادق فرجی با رای اکثریتِ اعضایِ مجمع، به شکلی کاملا دموکراتیک انتخاب شده و مسئولیتِ هدایت و راهبریِ جامعه‌ی کاراته را در دست گرفته است، یکایکِ اهالیِ کاراته‌ی کشور وظیفه دارند که همراه با او برای پیشرفت و توسعه‌ی کاراته‌ی این مرز و بوم، تلاش و مجاهدت کرده و دوستی‌ها را جایگزینِ کدورت‌ها سازند. همه باید برای اعتلای نام کاراته‌ی ایران و درخشش در رقابتهای المپیکِ 2020 تلاش کنیم و البته دستیابی به این هدف محقق نخواهد شد مگر با اتحاد و همدلیِ یکایکِ اعضای جامعه‌ی کاراته و نیز حمایتِ همه‌جانبه از رییسِ منتخبِ فدراسیون کاراته و دفاع از برنامه‌های صحیح و اصولیِ او.
 
سلیمی در پایان ضمنِ تشکر و قدردانی از افرادِ پرشماری که انتصابِ مجددِ وی را به سِمتِ ریاستِ کمیته‌ی داوران فدراسیون کاراته تبریک گفته‌اند، خاطرنشان کرد: از همه‌ی این عزیزان سپاسگزارم و تمام توان و تلاش خود را به کار خواهم بست تا وظایفم را به نحو احسن انجام داده و پاسخگوی اعتمادِ مسئولین و نیز الطافِ اهالی کاراته باشم.
 
نویسنده: محمد قدیمی

 
   1395/11/11 17:50

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار