حرفهای ملی پوشان سبکهای آزاد کاراته پیش از اعزام به ژاپن


حرفهای ملی پوشان سبکهای آزاد کاراته پیش از اعزام به ژاپن

اعضاي تيم ملي سبكهاي آزاد كاراته که به منظور حضور در مسابقات بین المللی ژاپن، روز پنج شنبه هفته جاری عازم شرق دور می شوند، پیش از رفتن از شرایط آمادگی خود گفتند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون؛ تيم ملي كاراته سبكهاي آزاد قرار است روز پنجشنبه 15 آذر ماه براي شركت در رقابتهاي بين المللي عازم ژاپن شود. گفت و گوي روابط عمومی فدراسيون كاراته با اعضاي تيم اعزامي به اين رقابتها را در ذيل مي خوانيد.

يوسف دولت شاه نفر اول وزن منهاي 65 كيلوگرم که 22 سال دارد و اهل خرم آباد است و 3 طلا از مسابقات بين المللي سبكي و كارگران جهان را در كارنامه دارد در مورد وضعيت آمادگي اش گفت: خداراشكر تمرينات خوب و منسجمي را پشت سر گذاشته ام و با روزانه 3 وعده تمرين آماده هستم.

وي افزود: اولين بار است كه در اردو حضور دارم و براي اولين بار هم به مسابقه اي در ژاپن مي روم. براي كسب مدال طلا مي روم و اميدوارم بتوانم در ژاپن بر روي سكوي اولي قرار بگيرم.

محمدآقامحمدي ديگر نماينده اين وزن كه 23 سال دارد، گفت: 3 سال است در مسابقات انتخابي تيم ملي شركت مي كنم. سال 93 و 94 اول شدم، اما اردويي برگزار نشد و اعزامي هم در كار نبود. سال 95 به دليل آسيب ديدگي اي كه داشتم نتوانستم درمسابقات انتخابي شركت كنم. اما امسال موفق شدم به مقام دومي برسم و به اردوي تيم ملي راه پيدا كنم.

وي افزود: از زمان برگزاري انتخابي 2 ماه تا اعزام به ژاپن فرصت بود و در اين مدت با انجام تمرينات كاراته، بدنسازي و هوازي به آمادگي خوبي رسيدم و اميدوارم از رقابتهاي جهاني با دست پر بازگردم.

آقامحمدي در مورد سطح مسابقات بين المللي ژاپن گفت: در اين مسابقات تا به حال شركت نكرده ام و شناختي ندارم اما قطعا رقابت در ژاپن سخت خواهد بود و اميدوارم بچه هاي تيم عملكرد خوبي داشته باشند و موفق ظاهر شوند.

يوسف رسولي نفر اول وزن منهاي 75 كيلوگرم كه اهل شهرري است و 23 سال دارد، گفت: با تمريناتي كه انجام داده ام وضعيت خوبي دارم و از لحاظ فني، تكنيكي و قدرت بدني در شرايط خوبي هستم. قبل از برپايي اردو هم روزي 2 جلسه تمرين داشتم.

وي با اشاره به اينكه براي دومين بار است در اردوي تيم ملي حضور دارد، افزود: در دوره گذشته عازم صربستان شدم و به مدال طلا دست يافتم و اميدوارم امسال هم با روحيه خوبي كه دارم و تمريناتي كه انجام داده ام و انرژي مثبت در پيكارهاي ژاپن نتيجه مناسبي بدست آورم.

رسولي در مورد رقابت بين المللي ژاپن گفت: مسابقه در ژاپن سخت خواهد بود و استرس خاص خودش را دارد، به هر حال اين كشور مهد كاراته است و با رقابتهاي ديگر فرق دارد.
وي در پايان گفت: از زحمات مربيان تيم ملي كه زحمت زيادي در راه آماده سازي ام كشيدند تقدير و تشكر ويژه اي دارم.

اسماعيل عسگري ديگر كاراته كا وزن منهاي 75 كيلوگرم بود كه 29 سال داشت و اولين سال حضور در اردوي تيم ملي را تجربه مي كرد. او در مورد وضعيت بدني اش گفت: خدا را شكر تمرينات خوبي را در تهران و مشهد پشت سر گذاشتيم و آماده حضور در مسابقات هستيم.
وي افزود: پيش از اين 3 بار در مسابقات بين المللي سبكي شركت كرده ام كه حاصل آن يك طلا و 2 نقره بوده است.

عسگري ادامه داد:هيچ شناختي از مسابقات ژاپن ندارم و حريفانم را هم نمي شناسم اما با تمريناتي كه انجام داده ايم اميدوارم با توكل بر خدا مزد زحماتمان را در ژاپن بگيريم.

مهرداد رمضاني كاراته كا وزن 75+ كيلوگرم تيم ملي كه 30 ساله و اهل تهران است در مورد وضعيت آمادگي خود اينگونه گفت: شكر خدا از لحاظ بدني شرايط خوبي داريم و اردوهاي خوبي را هم پشت سر گذاشتيم.

وي افزود: بار تمريني و فشار تمرينات بالا وبه روز بود و بچه ها با توجه به آمادگي اي كه به واسطه تمرينات قبلي خود داشتند و با تمريناتي كه در اين اردوها انجام دادند آماده تر شدند و روحيه آنها هم بالاتر رفت.

رمضاني با اشاره به اينكه از سال 93 در اردوي تيم ملي حضور داشته و در دوره گذشته در صربستان به مقام دومي رسيده است، گفت: در رقابتهاي جهاني سبكي كه در تايلند برگزار شد در وزن آزاد به ميدان رفتم و به مدال رسيدم. در ژاپن هم دو بار در مسابقات سبكي شركت كرده و هر 2 بار به مدال برنز دست يافتم اما در اين دوره از رقابتها تاكنون شركت نكرده و شناخت چنداني هم از حريفان ندارم.

وي گفت: اگر خدا بخواهد و مشكلي پيش نياید همه بچه ها از نظر روحي و بدني شرايط خوبي دارند و انشاالله با دست پر و بهترين مدال به كشور بازميگردند.

سيدمجتبي دژپسند ديگر نماينده اين وزن كه 32 سال سن دارد، گفت: از سال 93 روي سكوي قهرماني و عضو تيم ملي بوده ام اما مسابقات بين المللي ژاپن اولين دوره حضورم است و نفرات حاضر در مسابقات همه كيوكوشين كار هستند.

وي افزود: با تمريناتي كه انجام داده ام براي كسب مقام اولي به ژاپن مي روم و انشااله روي سكوي قهرماني قرار بگيرم.

امير علي پور نفر سوم اين وزن كه 23 ساله است و در اردوي آماده سازي تيم ملي به سر مي برد، گفت: براي افزايش دانش و آشنايي با جو اردوهاي تيم ملي، در اردو حضور دارم و تاكنون2 مرحله اردوي اماده سازي را زير نظر مربيان پشت سر گذاشته ايم و بچه ها آمادگي مناسبي دارند.

وي افزود: تا به حال تنها در 5 دوره مسابقات كشوري شركت كرده ام و تجربه بين المللي ندارم.
علي پور گفت: براي تمام نفرات اعزامي آرزوي موفقيت مي كنم و اميدوارم دست پر از مسابقات بازگردند.

مسابقات بين المللي ژاپن 18 آذرماه در شهر اوزاكا برگزار مي شود. 
   1397/9/12 13:45

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار