در تیم‌های ملی چه می‌گذرد؟!
ارباب هم قوانین را زیر پا گذاشت!/ واکنش فرجی در برابر قانون‌شکنی‌ها چه خواهد بود؟

در تیم‌های ملی چه می‌گذرد؟!

ارباب هم قوانین را زیر پا گذاشت!/ واکنشِ فرجی در برابر قانون‌شکنی‌ها چه خواهد بود؟
 
پس از تصمیمِ عجیب و غیرعادلانه‌ی شهرام هروی (سرمربی تیم کاراته مردان) در حذفِ نامِ ابراهیم حسن‌بیگی از لیستِ نفراتِ اعزامی به بازیهای کشورهای اسلامی، روزِ گذشته فرخناز ارباب (سرمربی تیم‌های پایه‌ی دختران) نیز با زیرِ پا نهادنِ مقرراتِ اعلام‌شده از سویِ فدراسیون کاراته، آتوسا رضایی‌جو را به عضویتِ تیم ملی جوانان درآورد!
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ پیش از آغازِ رقابتهای قهرمانی کشور در رده‌های سنی پایه، فدراسیون کاراته در بخشنامه‌ای تصریح کرد که بر خلافِ رده‌ی سنیِ بزرگسالان، تمامیِ بازیکنانِ رده‌های سنی نوجوانان و جوانان (حتی ملی‌پوشانِ سالِ گذشته) موظفند در مسابقاتِ قهرمانیِ کشور حضور یافته و برای تصاحبِ پیراهنِ تیم ملی، به رقابت با سایرِ حریفان بپردازند.
 
در این بخشنامه همچنین تصریح شده بود که ملی‌پوشانِ سالِ گذشته‌ی رده‌ی سنی امید، چنانچه در همان رده باقی مانده باشند، نیازی به شرکت در مسابقاتِ قهرمانی کشور نداشته و می‌توانند با حضور در مراحلِ ابتداییِ اردوهای تیم ملی، به رقابت با سایرِ مدعیان پرداخته و بدین‌ترتیب شانسِ خود را برای پوشیدنِ پیراهنِ تیم ملی، بیازمایند.
 
این در حالیست که روزِ گذشته و پس از پایانِ رقابت‌های انتخابیِ تیم ملی، نامِ آتوسا رضایی‌جو را در لیستِ بازیکنانِ منتخبِ وزنِ مثبتِ 59 کیلوگرمِ رده‌ی سنی جوانان مشاهده کردیم و حال آنکه گفته میشود رضایی‌جو اصلا در رقابتهای قهرمانیِ کشورِ اراک، حضور نداشته است! در واقع فرخناز ارباب سرمربی تیمهای پایه‌ی دختران، با انتخابِ آتوسا رضایی‌جو (بدونِ آنکه این بازیکن در رقابتهای قهرمانی کشور شرکت کرده باشد) مقرراتِ وضع‌شده از سوی فدراسیون کاراته را زیرِ پا نهاد و حالا باید منتظرِ عکس‌العملِ مسئولانِ فدراسیون کاراته باشیم تا ببینیم با این قانون‌شکنیِ آشکار، چگونه مقابله خواهند کرد!
 
اینگونه تخلفات و قانون‌شکنی‌ها البته محدود به تیم‌های جوانان و نوجوانان نمی‌شود. در رده‌ی سنی زیر 21 سال نیز دو بازیکن به نامهای شقایق واحدی و شبنم واحدی به ترتیب در اوزانِ منهای 68 و مثبتِ 68 کیلوگرم به عنوانِ نفراتِ نخستِ وزنِ خود به اردوهای تیم ملی راه یافته‌اند و حال آنکه این دو بازیکن، سالِ گذشته در رده‌ی سنیِ جوانان قرار داشته و امسال نیز بر خلافِ دستورالعملِ اعلام‌شده از سوی فدراسیون کاراته، در رقابتهای قهرمانی کشور حضور نیافته‌اند! نکته‌ی جالبِ توجه اینکه گفته میشود هر سه بازیکنِ مذکور، جزوِ شاگردانِ باشگاهیِ سمانه خوشقدم (مربی تیم ملی امید و بزرگسالان) به شمار میروند!
 
اگر چه مسئولیتِ ناشی از قانون‌شکنی‌های یادشده در وهله‌ی نخست، متوجهِ مربیان تیم ملی است لیکن افسانه باقری به عنوان متولیِ کاراته‌ی بانوان و بویژه محمدصادق فرجی به عنوانِ مردِ شماره یکِ کاراته‌ی کشور باید پاسخگویِ این قانون‌شکنی‌های آشکار از سوی اعضای کادرفنی بوده و در صورتِ نیاز، با آن برخورد کنند.

اعضای جامعه‌ی کاراته چنین فرض می‌کنند که تا پیش از انتشارِ این خبر، مسئولانِ فدراسیون از تخلفاتِ صورت‌گرفته توسطِ مربیان تیمهای ملی، آگاه نبوده‌اند و لذا عدمِ برخورد مسئولین با مربیان، به خاطرِ عدمِ آگاهیِ آنها از تخلفاتِ مذکور بوده است. ستارگان کاراته مطالبِ مندرج در این خبر را به اطلاعِ مدیرانِ ارشد فدراسیون کاراته خواهد رساند و همراه با اهالیِ کاراته، در انتظارِ واکنشِ اصولی و قانونمند از سویِ مسئولان فدراسیون، به سر خواهد بُرد. 
 
نویسنده: محمد قدیمی


 
   1396/2/5 19:31

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار