همزمان با آغاز رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا؛
دباغیان برای نمایندگان کشورمان آرزوی موفقیت کرد

همزمان با آغاز رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا؛

دباغیان برای نمایندگان کشورمان آرزوی موفقیت کرد
 
سرمربی اسبق تیمهای ملی کاراته با بیانِ این مطلب که ملی‌پوشان کاراته‌ی ایران، از توان و شایستگیِ لازم برای درخشش در پیکارهای آسیایی قزاقستان برخوردارند، گفت: امیدوارم زحماتِ مسئولین و نیز اعضای کادرفنی در رده‌های سنی مختلف، به بار بنشیند و شاهدِ کسبِ نتایجی مطلوب و به یادماندنی برای کاراته‌ی کشورمان در تاتامی‌های قزاقستان باشیم.
 


غلامرضا دباغیان در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته، ضمن بیان مطلبِ فوق، افزود: قدرت و پتانسیلِ کاراته‌ی ایران بسیار بالاست و اگر شرایط متعارف باشد، قطعا شاهدِ درخشش ملی‌پوشان در رده‌های سنی مختلف خواهیم بود.
 
عضو کمیته‌ی فنی فدراسیون کاراته با تاکید بر اینکه "در آستانه‌ی برگزاری رقابتهای بزرگ، آنچه بیش از همه اهمیت دارد، اتحاد جامعه‌ی کاراته و پرهیز از حواشی است" تصریح کرد: هر زمان اتحاد و همدلی در میان اهالیِ جامعه‌ی کاراته شکل می‌گیرد، بهترین نتایج برای کاراته کشورمان در میادین بین‌المللی رقم می‌خورد و برعکس، حواشیِ ویرانگر معمولا ما را از اهدافِ پیش‌بینی شده، دور می‌سازند.
 
وی ادامه داد: در این دوره هم خوشبختانه تیمهای ملی در آرامش و به دور از حواشی به تمرین پرداخته و خود را آماده‌ی حضور در رقابتهای آسیایی ساختند. امیدوارم در ساعاتِ باقیمانده نیز همین اتحاد و همدلی میانِ اهالی کاراته حکمفرما باشد تا إن‌شاءالله با تدبیر و درایتِ مسئولان و اعضای کادرفنی، شاهدِ کسبِ نتایجی تاریخی و به یادماندنی برای کاراته‌ی کشورمان باشیم.
 
سرمربی اسبق تیمهای ملی کاراته که مسئولیتِ ریاستِ سبکِ شوتوکان کاراته‌ی ایران را نیز برعهده دارد، در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به رقابتهای قهرمانی کشورِ این سبک، گفت: مسابقات قهرمانی کشور سبک شوتوکان کاراته ایران اواسط مردادماه در استان همدان برگزار و چهره‌های برتر شناسایی خواهند شد.
 
وی افزود: برای نفراتِ برترِ رقابتهای قهرمانی کشور، برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم که در آینده‌ای نزدیک اعلام خواهد شد.
 
دباغیان در پاسخ به این پرسش که "آیا حبیب‌الله ناظریان ریاستِ اسبق فدراسیون کاراته، همچنان با سبکِ شوتوکان کاراته‌ی ایران همکاری دارد یا خیر؟" اظهار داشت: استاد ناظریان از مفاخرِ کاراته‌ی ایران و بنیان‌گذارِ این سبک است. وی به خاطرِ خلوصِ نیت و براساسِ روحیه‌ی عدالتخواهی که از مهمترین و بارزترین ویژگیهایِ اوست، پیش از انتخاباتِ فدراسیون کاراته از کلیه‌ی سِمت‌هایش در سبک استعفا داد تا در صورتِ انتخاب به عنوان رییس فدراسیون، به هیچیک از سبکهای کاراته گرایش نداشته باشد.
 
رییس سبکِ شوتوکان کاراته ایران ادامه داد: اما اکنون و پس از روشن شدنِ تکلیفِ فدراسیون کاراته، دیگر هیچ دلیلی برای عدم همکاری استاد ناظریان با سبکی که خود بنیانگذارش بوده، وجود ندارد. به همین دلیل بنده به همراهِ مقاماتِ ارشدِ سبک، از استاد تقاضا کردیم که همچنان عهده‌دارِ مسئولیت‌های پیشین باشند تا ما و دیگر اعضایِ سبک، همچون گذشته از دانشِ فنیِ ایشان در مسیرِ رشد و توسعه‌ی کاراته بهره‌مند شویم. بدین‌ترتیب استاد ناظریان هم‌اکنون به عنوان ریاستِ عالیه‌ی سبک و همچنین مسئول کمیته‌ی فنی، زیرمجموعه‌ی خود را در شوتوکان کاراته ایران هدایت کرده و ما را از تجربیاتِ گرانبهایِ خود بهره‌مند می‌سازد.
 
سرمربی اسبق تیمهای ملی کاراته در پایان خاطرنشان کرد: نقش و تاثیراتِ مثبت و سازنده‌ی استاد ناظریان در کاراته‌ی کشور، بر هیچیک از اهالیِ این جامعه، پوشیده و مستور نیست. بسیاری از موفقیت‌هایی که کاراته‌ی ایران تا کنون بدست آورده، حاصلِ اقداماتِ هوشمندانه و مفیدی است که استاد ناظریان سالها قبل و در زمانِ عهده‌دار بودنِ مسئولیت‌های فنی و اجرایی، پایه‌گذاری کرده است و اهالی کاراته همچنان و پس از سالها، از ثمرات و برکاتِ آن بهره‌مند میشوند. بسیاری از قهرمانان و مربیانِ برترِ کاراته‌ی کشور، بخش اعظمِ موفقیت‌های خود را مستقیم و یا غیرِ مستقیم، مرهونِ الطافِ استاد ناظریان و تلاش‌های مستمرِ او در راه اعتلای کاراته‌ی این مرز و بوم هستند و یقینا گامهای مثبت و تاثیرگذارِ این چهره‌ی فرهیخته، هرگز از حافظه‌ی اهالی کاراته رخت بر نخواهد بست. از اینرو اعضای سبک شوتوکان کاراته ایران، مفتخرند که همچنان از حضورِ پربرکتِ استاد و دانشِ فنیِ او، مستفیض میشوند و این بهره‌مندی در سالهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.
 
نویسنده: محمد قدیمی      


 
   1396/4/22 23:51

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار