نامزدهای ۳ فدراسیون در لیست انتظار/ چه کسانی تأیید می‌شوند


نامزدهای ۳ فدراسیون در لیست انتظار/ چه کسانی تأیید می‌شوند

ثبت‌نام از نامزد‌های سه فدراسیون جودو، ووشو و کاراته انجام شده و متقاضیان پست ریاست این سه فدراسیون در لیست انتظار کمیسیون تطبیق قرار گرفته‌اند.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، پس از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان و کناره‌گیری رؤسای دو فدراسیون جودو و کاراته ثبت‌نام از نامزدهای این دو فدراسیون انجام شد و  افرادی که متصدی پست ریاست این فدراسیون بودند در انتخابات شرکت کردند.

در فدراسیون جودو ۱۲ نفر برای پست ریاست فدراسیون ثبت‌نام کردند تا بتوانند صندلی ریاست محمد درخشان را در فدراسیون جودو‌ به دست بیاوردند. آرش میراسماعیلی، مسعود حاجی آخوندزاده، عباس فلاح، عبدالله جعفری، ابوالفضل حیدریان، داود میقانی، وحید زارع‌نژاد، امیرحسین سیاحی، توفیق کابلی، مازیار ناظمی، مهدی درخشنده و منصور عبدی ۱۲ نفری هستند که در مدت قانونی ثبت‌نام کردند.

بعد از جودو به فدراسیون کاراته می‌رسیم که ۲۳ نفر برای ریاست این فدراسیون ثبت‌نام کردند، بدون شک یکی از انتخابات پربحث انتخابات فدراسیون کاراته است چرا که محمدصادق فرجی رئیس بازنشسته این فدراسیون بعد از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمت خود کنار رفت و حالا دوباره برای انتخابات مجدد نام‌نویسی کرد. البته نکته قابل توجه این است که فدراسیون کاراته اسامی ۱۷ نفر را رسانه‌ای کرد و بعد از آن اسامی هیچ‌کدام از نفراتی که در انتخابات ثبت‌نام کردند را اعلام نکرد و نام محمدصادق فرجی هم جزء رؤسایی بود که نامش از سوی فدراسیون رسانه‌ای نشد.

به هر روی محمدصادق فرجی، مسعود رهنما، سید کامران هروی، محمدرضا برزگر، سعید نصرالهی، حبیب خانی، ارسلان غلامی، هومان عسگری، علی حسین شاکری و سیدعباس احمدپناهی، جمشید زند، علی قاسمی، سیدحسن طباطبایی، حسین افراسیابی، احمد شقاقی، قاسم سعیدی مغانلو، محمدرضا باتوانی، مجید رمضانی مقدم، علی خرمی و حسین مطیعی اسامی‌ هستند که در انتخابات فدراسیون شرکت کردند. البته کیکاووس سعیدی خزانه‌دار المپیک هم از نامزدهای این فدراسیون بود اما کناره‌گیری کرد و علت این کار را هم حضور فرجی را در انتخابات مطرح کرد. سعیدی عنوان کرده بود: «انصراف دادم چون شرایط حضور فرجی در انتخابات کاراته فراهم شد.»

ضمن اینکه محمدرضا داورزنی هم در انتخابات فدراسیون انجمن‌های ورزشی در مورد حضور مجدد فرجی در فدراسیون کاراته گفت: «اگر فرجی نامه دیوان عدالت اداری برای ادامه کارش را بیاورد، می‌تواند در انتخابات شرکت کند. او طبق ماده "۶۰" جامعه ایثارگران چون زودتر بازنشسته شده است می‌تواند برگشت به کار بگیرد. فرجی تا روز مجمع زمان دارد تا این نامه را از دیوان بیاورد و ما آن زمان تصمیم‌گیری می‌کنیم. اگر خدای نکرده نامه‌ای صادر نشد، نمی‌تواند در مجمع حضور داشته باشد، اما طبق صحبت‌هایی که دوستان در دیوان انجام داده‌اند، او می‌تواند به عنوان جانباز به کار خود ادامه‌ دهد.»

به هر روی باید منتظر کمیسیون تطبیق نامزدهای فدراسیون کاراته بمانیم تا ببینیم صلاحیت فرجی به عنوان نامزد انتخابات این فدراسیون تأیید می‌شود یا خیر؟!

بعد از این دو فدراسیون به ووشو می‌رسیم که دوره چهارساله مهدی علی‌نژاد تمام شده و ثبت‌نام از نامزدهای این فدراسیون هم انجام شده و تنها علی‌نژاد و لشگری دو نامزد این فدراسیون هستند. کمیسیون تطبیق این دو نامزد برای بررسی صلاحیت آنها مانند دو فدراسیون جودو و کاراته برگزار نشده و تمامی‌ این نامزدها در لیست انتظار قرار گرفته‌اند.

به هر روی هنوز زمان برگزاری کمیسیون تطبیق هنوز مشخص نیست و باید دید چه زمانی صلاحیت نامزدها تأیید می‌شود.


 
   1397/10/18 09:20

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار