متانت، وقار و بردباری را از حسین روحانی بیاموزیم

متانت، وقار و بردباری را از حسین روحانی بیاموزیم
 
وقتی در "ستارگان کاراته" دفترچه‌ی خاطراتِ چند سالِ گذشته را ورق می‌زنیم، می‌بینیم حسین روحانی اسطوره‌ی دنیایِ قهرمانی، یکی از چهره‌هایی است که در ادوارِ مختلف، هدفِ سخت‌ترین و شدیدترین انتقادات از سویِ این پایگاه خبری قرار گرفته است.
 

روحانی اما با همان روحِ بلند و سعه‌ی صدر که مختصِ قهرمانانِ بزرگ و اسطوره‌های همیشه جاوید است، همواره در واکنش به انتقاداتِ مطرح‌شده، بسیار متین و موقر رفتار کرده است. در سالهایی که این گنجینه‌ی بی‌بدیلِ دنیایِ قهرمانی، مسئولیتِ مربیگریِ تیمهای ملی را بر عهده داشته، کمتر دیده یا شنیده‌ایم که وی در مقامِ پاسخگویی به منتقدین، از دایره‌ی ادب و احترام خارج شده باشد.
 

این موضوع نشان میدهد که روح و سرشتِ قهرمانانِ واقعی، هم‌راستا با جسم و مهارت‌های فنیِ آنها، پرورش می‌یابد و اینگونه میشود که نامِ "حسین روحانی" در کتابِ چهره‌های جاودانِ کاراته‌ی ایران و در کنارِ ماندگارترین نامها به ثبت می‌رسد.

ستارگان کاراته علیرغمِ تمامیِ انتقاداتی که از سالهای گذشته تاکنون علیهِ این چهره‌ی محبوب و مردمی مطرح کرده است، به صداقت، متانت، ادب و جوانمردیِ این قهرمانِ بزرگ، اعتقادِ راسخ دارد و آن را برای خود و دیگران، سرمشق می‌داند.
 
نویسنده: محمد قدیمی    


 
   1396/9/29 12:30

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار