رسولی: حضور یک بانوی گیلانی در مسابقات جهانی حتمی است
رسولی: حضور یک بانوی گیلانی در مسابقات جهانی حتمی است
رئیس هیات کاراته گیلان از حضور یک بانوی کاراته باز این استان در مسابقات جهانی فرانسه خبر داد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرنگار ایرنا ، رضا رسولی روز پنجشنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه گیلان اظهار کرد: سار بهمنیار کاراته کار شایسته گیلانی به طور حتم به همراه تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال ایران در رقابهتای جهانی 2018 فرانسه حضور می یابد.

وی افزود: البته امیدواریم آویشن باقری دیگر بانوی کاراته کار شایسته گیلانی نیز جواز حضور در این رقابتهای مهم را کسب کند تا از استان گیلان دو سهمیه در تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال در مسابقات جهانی داشته باشیم.

وی که ماه گذشته به عنوان رئیس هیات کاراته گیلان انتخاب شده در مورد وضعیت این رشته بیان کرد: کاراته به عنوان یکی از اصلی ترین امیدهای گیلان درالمپیک 2020 است و امیدواریم علاوه بر حضور کاراته گیلان در المپیک ، بتوانیم با کسب مدال به آرزوی بیش از 60 سال ورزش گیلان در تصاحب مدال المپیک خاتمه دهیم.

رئیس هیات کاراته گیلان ادامه داد: خوشبختانه بانوان کاراته کار گیلان همپا و حتی جلوتر از آقایان هستند و امیدواریم با درخشش در رقابتهای جهانی فرانسه و ارتقای رتبه جهانی، این کاراته کاران نیز بتوانند سهمیه المپیک را کسب کنند.

رسولی اضافه کرد: ما باید یکپارچه و متحد باشیم و همچنین نیازمند کمک از مسئولان ارشد استان به ویژه استاندار و نمایندگان مجلس هستیم تا با حمایت های خود زمینه حضور کاراته کاران گیلانی را در رقابتهای المپیک 2020 فراهم کنند.

وی در ادامه افزود: کاراته کاران کار خود را انجام داده و می دهند اما ما تاکنون ضعیف عمل کرده ایم و نتوانستیم در حد و انداره این قهرمانان از آنان تجلیل کنیم اما امیداورم این شرایط فراهم شود تا بتوانیم در خور نام و افتخار کاراته کاران ازاین قهرمانان حمایت کنیم.

مربی گیلانی تیم ملی امید بانوان نیز در این نشست خبری گفت: مسابقات کاراته فرانسه اولین دوره لیگ جهانی در سال 2018 محسوب می شود که از اهمیت ویژه ای نیز برخوردار و ضریب امتیازی آن پنج است.

فاطمه قاسمی افزود: این رقابتها با حضور زبده ترین کاراته کاران جهان از اوایل بهمن ماه سال جاری در شهر پاریس فرانسه برگزار می شود و امیدواریم علاوه بر حضور سارا بهمنیار از گیلان، آویشن باقری نیز بتواند در مسابقات جهانی حضور یابد که یکی از رقابتهای کسب سهمیه المپیک بشمار می رود. 

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از اهداف مهم کاراته استان گیلان ، حضور بانوان در ترکیب تیم ملی و کسب مقام در رقابتهای آسیایی 2018 اندونزی است و گرچه مسابقات آسیایی سهمیه المپیک محسوب نمی شود اما کسب مدال درآن رقابتها بسیار مهم و ارزشمند است.
 
سارا بهمنیار که 18 سال سن دارد تاکنون مدال نقره و برنز مسابقات جهانی رده سنی امید ، مدال طلای نوجوانان آسیا ، مدال طلا ، نقره و برنز مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کرده وهمچنین آویشن باقری دیگر کاراته کار گیلانی با 19 سال سن تاکنون طلای مسابقات امیدهای جهان ، مدال طلای مسابقات جهانی اسپانیا ، مدال نقره لیگ جهانی ترکیه ، مدال طلا و نقره آسیا را کسب کرده است.
   1396/10/15 10:06

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار