دو کلمه حرف حساب؛
وقتی دوستانمان دودوزه بازی می‌کنند!

دو کلمه حرف حساب؛

وقتی دوستانمان دودوزه بازی می‌کنند!

 
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در گذرِ زمان، با دوستانِ دغلکار و دودوزه باز همکلام و از بیاناتِ ریاکارانه‌ی آنها مستفیض شده باشید!
 


چندی پیش خبر رسید برخی کاراته‌کاها (که تعدادشان از شمارِ انگشتانِ یک دست تجاوز نمی‌کند) به صورتِ کاملاً خودجوش، صفحه‌ی اینستاگرامِ ستارگان کاراته را از ادلیستِ خود خارج ساخته‌اند تا بدین‌ترتیب به شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته بفهمانند در برابرِ انتقاداتِ "ستارگان کاراته" از او، همچون کوه پشتِ سرش ایستاده‌اند و هر کس را که منتقدِ سرمربیِ تیم ملی باشد، دشمن می‌پندارند!


 
به نظر میرسد این روشی خوب، کم‌زحمت و بی‌دردسر برای نزدیک شدن به کادرفنی تیمِ ملی و بهره‌برداری از مزایایِ آن باشد. البته این نظرِ همان دوستانِ دودوزه‌باز است وگرنه با شناختی که ما از سیدشهرام هروی و یارانش داریم، این حربه دستِ‌کم در موردِ آنها هرگز کارساز نیست. این دوستان البته همین روش را در زمانِ سرپرستیِ سیدحسن طباطبایی نیز آزمودند و آنجا هم پاسخِ مناسب را دریافت نکردند. وقتی "ستارگان کاراته" بی‌وقفه از طباطبایی و یارانش انتقاد می‌کرد و بر فدراسیونِ وقت می‌تاخت، همین دوستان به نشانه‌ی حمایت از طباطبایی، صفحه‌ی اینستاگرام ستارگان کاراته را از ادلیستِ خود خارج ساختند تا میزانِ وفاداریشان را به سرپرستِ وقتِ فدراسیون کاراته اثبات کنند.

ذکرِ این نکته ضروری است که همین افراد، در دیگر صفحاتِ ستارگان کاراته (مثلا کانال تلگرام این گروه خبری) همواره حضوری فعال دارند! علتش هم این است که مثلا هروی یا مسئولین فدراسیون، نمی‌توانند متوجهِ حضورِ این افراد در کانالِ تلگرام ستارگان کاراته شوند اما در صفحه‌ی اینستاگرام، تمامِ دوستانشان برای سایرین هم قابلِ مشاهده هستند. به همین سادگی...
 
جالب است بدانید همین دوستانِ دودوزه‌باز که سعی دارند به هروی تفهیم کنند به خاطرِ او از ستارگان بریده‌اند، هر زمان مطلبی خلافِ میلشان در پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته کار میشود، در کسری از ثانیه مدیرمسئولِ این پایگاهِ خبری را (حتی هنگامی که تلفنِ همراهش خاموش است) به اشکالِ مختلف (مثلا تماس تلفنی با باشگاه) می‌یابند و تقاضای اصلاحِ آن خبر را مطرح می‌سازند! این یعنی دوستانِ دغلکارِ ما نه تنها از ستارگان کاراته نبریده‌اند که حتی به صورتِ پیوسته و با دقتِ کامل، اخبارِ آن را دنبال و در مواقعِ مقتضی، بلافاصله اعتراض می‌کنند.
 
اما چرا بر این نفرات، نامِ دوستانِ دودوزه‌باز نهاده‌ایم. علتش این است که آنها وقتی با هروی یا مسئولان فدراسیون روبرو میشوند، از "ستارگان کاراته" برائت می‌جویند تا به گمانِ خودشان، به سرمربیِ تیم ملی و یا فدراسیون‌نشین‌ها بیش از پیش نزدیک و از منافعِ حاصل بهره‌مند شوند و برعکس، هر زمان در تیمهای ملی و یا نزدِ مسئولینِ فدراسیون به مشکل برمی‌خورند، دست به دامانِ "ستارگان کاراته" میشوند تا از حقِ آنها دفاع کند و این دقیقا چرخه‌ای است که مدتهاست طی میشود...
 
خطاب به دوستانِ گرانقدرِ دودوزه‌باز عنوان می‌کنیم که دفاع از حقِ مظلوم، وظیفه‌ی اخلاقی و انسانیِ ماست و در این میان، هیچگاه به سوابقِ مظلوم و احیانا دغلکاریها و خیانت‌هایی که در حقِ ما روا داشته، توجه نکرده و نخواهیم کرد، درست همانند پزشکی که هنگامِ معالجه‌ی بیمار، هیچ توجهی به سوابقِ رفتاری و اخلاقیِ وی ندارد.
 
شما دوستانِ دودوزه‌باز هم خیالتان از این بابت کاملا راحت باشد که اگر روزی روزگاری، قرار باشد حقی از شما پایمال شود، ستارگان کاراته کمافی‌السابق از حقوقِ شما (و سایرین) دفاع خواهد کرد کما اینکه اگر خاطراتِ گذشته‌های نه چندان دور را مرور کنید، خواهید دید که در مقطعی از زمان، ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دستِ هم داده بودند تا شما را به کلی از صحنه‌ی کاراته‌ی کشور محو سازند اما "ستارگان کاراته" با استعانت از الله (جل‌جلاله) و نیز با همراهیِ دوستانِ شجاعی که همواره برای دفاع از حقِ مظلوم، سینه سپر کرده و مصاحبه می‌کنند، اجازه‌ی وقوعِ چنین اتفاقی را نداد و بعد از این هم اینچنین خواهد بود.

لیکن این چند خط را نوشتیم تا بعدها اگر در گفتگوی محرمانه با مدیرمسئولِ ستارگان کاراته، خواستید مثلا از هروی و یا مسئولان فدراسیون کاراته بدگویی و از ستارگان تعریف و تمجید کنید، لااقل عرق شرم بر پیشانی‌تان ظاهر گشته و از ادامه‌ی سخن بپرهیزید. فقط خیلی مختصر و مفید برای ما توضیح دهید که چرا و چگونه حقتان پایمال شده تا ما مطابقِ وظیفه‌ی انسانی و اخلاقی که داریم، از شما و حقوقِ تضییع‌شده‌تان دفاع کنیم. یادتان باشد دیگر نزدِ ما، از "ستارگان کاراته" تعریف و تمجید نکنید که تعریف‌هایتان بس مشمئزکننده است!

راستی؛ این روزها دیگر هیچکس ستارگان کاراته نمی‌خوانَد! شما چطور؟!

 
نویسنده: محمد قدیمی/ مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته


 
   1396/11/18 16:06

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار