امیدوارم کاراته فرصت‌های طلایی حضور در لیگ های جهانی را از دست ندهد
روحانی: کاراته هیچ راهی جز شرکت در لیگ‌های جهانی ندارد/مسئولان ورزش نگاه ویژه‌ای به کاراته داشته باشند

امیدوارم کاراته فرصت‌های طلایی حضور در لیگ های جهانی را از دست ندهد
روحانی: کاراته هیچ راهی جز شرکت در لیگ‌های جهانی ندارد/مسئولان ورزش نگاه ویژه‌ای به کاراته داشته باشند
مربی تیم ملی کاراته گفت: حضور در رقابت‌های کاراته وان پیش‌ زمینه آمادگی مطلوب بدنی و فنی برای بازیکنان قبل از بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان است و ما هیچ راهی غیر از شرکت در لیگ های جهانی کاراته وان را نخواهیم داشت.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" حسین روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اهمیت اعزام تیم ملی به لیگ‌های جهانی کاراته‌وان، اظهار داشت: انتظار می‌رود برای اعزام تیم ملی کاراته به لیگ‌های جهانی که جزو مسابقات کسب سهمیه المپیک محسوب می‌شود؛ مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک نگاه و توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند. اگر ما انتظار کسب مدال المپیک در بازی‌های آسیایی یا مرغوب‌ترین رنگ مدال‌ها را از کاراته داریم باید به همان میزان روی این رشته سرمایه‌گذاری کنیم.
 
وی در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در کاراته ملزم به حضور در لیگ‌های جهانی کاراته‌وان است. این رقابت‌ها جهت گزینش در المپیک 2020 است و همچنین کسب امتیاز‌های لازم برای ورود به المپیک محسوب می‌شود، ضمن اینکه حضور در این رقابت‌ها پیش‌ زمینه آمادگی مطلوب بدنی و فنی برای بازیکنان قبل از بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان است ما هیچ راهی غیر از شرکت در لیگ های جهانی کاراته وان را نخواهیم داشت. چون این کار مثل بذری است که قبل از محصول در یک زمین زراعی کاشته می‌شود اگر این کار را انجام ندهیم بالتبع نباید به دنبال نتیجه خیلی مطلوب از کاراته باشیم.
 
مربی تیم ملی کاراته در ادامه صحبت‌های خود، گفت: طبق تجربیات و شرایطی که در سال‌های گذشته بوده کاراته با کمترین میزان توجه نسبت به سایر ورزش‌ها توانسته بهترین نتایج را در بازی‌های آسیایی برای کاراته‌وان ایران به دست آورد. از نظر من با توجه به مهم بودن این رویدادها می‌طلبد که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک توجه ویژه‌ای به فدراسیون کاراته برای اعزام به لیگ‌های جهانی داشته باشد. مطمئناً حاصل این توجه نتایج درخشان در بازی‌های آسیایی 2018 و بازی‌های المپیک 2020 برای ورزش ایران است.
 
روحانی در پاسخ به این سؤال که اردوهای تیم ملی از چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: بعد از لیگ جهانی پاریس با توجه به جلسه‌ای که کادر فنی و مسئولان فدراسیون داشتند برنامه‌ریزی‌ها انجام شد. البته تا جایی که من اطلاع دارم اعزام تیم ملی کاراته به دومین مرحله لیگ جهانی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. دلیل این موضوع هم مشکلات مالی فدراسیون کاراته است. در حال حاضر استراحت کوتاهی به ملی‌پوشان داده‌ایم و فعلاً در حال حاضر اردوی تیم ملی نداریم تا در مورد اعزام به لیگ جهانی کاراته‌وان هلند برنامه‌ریزی شود. امیدوارم که شرایط برای حضور در این رقابت‌ها مهیا شود.امیدوارم این فرصت‌ها طلایی را کاراته در آستانه رویداد‌های مهم از دست ندهد.
   1396/11/24 13:52

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار