سلطانی: سطح فنی انتخابی تیم ملی امید راضی کننده نبود
سلطانی: سطح فنی انتخابی تیم ملی امید راضی کننده نبود
شهاب سلطانی مربی تیم های ملی کاراته امید و بزرگسالان ایران، گفت: سطح فنی رقابت های انتخابی رده امید راضی کننده نبود و باید تلاش زیادی برای حضور موفق در قهرمانی آسیا داشته باشیم.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" سلطانی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: سطح فنی مسابقات انتخابی رده سنی امید در اوزان مختلف بالا نبود.

وی با بیان اینکه این مساله کار را سخت از همیشه خواهد کرد، اظهار داشت: در کشورهای مختلف، کاراته کاهای امید در مسابقات بزرگسالان شرکت می کنند که ما نیز باید خودمان را در این مسیر قرار دهیم.

مربی تیم ملی کاراته ایران، گفت: اکنون قهرمانان رده سنی امید در مراحل مختلف لیگ جهانی رده سنی بزرگسالان مدال آور هستند. این مساله در کشورهای آسیایی که رقیب اصلی ایران هستند، نیز وجود دارد و کار ما را دشوارتر از گذشته می کند.

وی با بیان این مطلب که حضور کاراته در المپیک موجب تغییر نگرش کشورها به این رشته رزمی شده است، گفت: کاراته کاهای امید ایران باید تلاش خود را افزایش داده و با ارتقاء سطح فنی روبه رو شوند.

سلطانی در مورد زمان آغاز اردوهای تیم امید، عنوان کرد: اردوی تیم های امید و بزرگسالان در گذشته به صورت همزمان برگزار می شود. مرحله فعلی تمرینات بزرگسالان 26 فروردین به اتمام می رسد و باید در نشست با مسئولان فدراسیون، برای تمرینات رده سنی امید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

وی با اشاره به تفاوت های کاراته در سال های گذشته و زمان فعلی، توضیح داد: در سال های گذشته به خصوص زمانی که بازی های آسیایی در پیش بود، حضور در لیگ های جهانی و مسابقات بین المللی برای ما جنبه تدارکاتی داشت، اما اکنون همه چیز تغییر کرده است.

سلطانی با تاکید بر اینکه کاراته کاهای کشورمان باید برای حضور در تمامی مسابقات در بهترین شرایط آمادگی باشند، ادامه داد: لیگ جهانی ترکیه و آلمان، قهرمانی آسیا در اردن، بازی های آسیایی و در نهایت قهرمانی جهان در اسپانیا همگی دارای امتیاز ورود به المپیک هستند و اهمیت زیادی دارند.

مربی تیم ملی کاراته ایران، گفت: سال حساس و پرترافیکی داریم و باید طراحی تمرین ویژه داشته باشیم و نفرات را از لحاظ تاکتیکی، آمادگی جسمانی، روحی و روانی در اوج نگه داریم تا مسیر سخت را با موفقیت به اتمام برسانیم.
 
وی با بیان اینکه رشته کاراته از اولویت های وزارت ورزش و همچنین کمیته المپیک برای مدال آوری در بازی های آسیایی جاکارتا و المپیک توکیو است، گفت: امیدوارم امکاناتی در خور کاراته به تیم ملی اختصاص یابد تا با خیالی آسوده برنامه های آماده سازی را طی کرده و جوابگوی انتظارات باشیم.
   1397/1/22 15:22

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار