امضای تفاهم‌نامه توسعه کاراته در دانشگاه‌ها
امضای تفاهم‌نامه توسعه کاراته در دانشگاه‌ها
در راستای توسعه همگانی رشته کاراته در دانشگاه های کشور، تفاهم‌نامه همکاری میان مسوولان فدراسیون کاراته و تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در محل اداره کل تربیت بدنی به امضاء رسید.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از ایسنا، این تفاهم‌نامه در راستای توسعه و تعمیم این رشته در دانشگاه‌ها و با هدف افزایش مشارکت و توجه ویژه به سلامت دانشجویان منعقد شد.
 
علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری با تاکید بر پتانسیل رشته کاراته در میان دانشجویان کشور، آمادگی خود را برای همکاری همه جانبه در زمینه توسعه علمی و کیفی این رشته ورزشی اعلام کرد.
 
وی رشته کاراته را از جمله رشته‌های اولویت‌دار در برنامه توسعه ورزش دانشگاهی دانسته و با اشاره به مفاد تفاهم‌نامه همکاری خواستار استفاده از ظرفیت‌های فنی فدراسیون کارته در جهت توسعه این رشته و هم‌چنین آموزش نیروی انسانی در بخش مربیگری و داوری در دانشگاه‌ها شد.
 
علیزاده در ادامه آمادگی خود را برای ایجاد آکادمی کاراته در دانشگاه‌ها با نظر فدراسیون و در راستای کمک به این رشته ورزشی اعلام و امکان ادامه تحصیل قهرمانان کاراته در دانشگاه‌ها را از جمله تسهیلات برای تقدیر از ورزشکاران این رشته دانست.
 
در این دیدار فرجی، رییس فدراسیون کاراته نیز ضمن مهم دانستن انعقاد این تفاهم‌نامه، آمادگی فدراسیون کاراته را در زمینه‌های زیر اعلام کرد:
 
همکاری مربیان فدراسیون در فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاهی، ایجاد زمینه حضور مربیان دانشگاه‌ها و دانشجویان منتخب رشته کاراته در اردوهای تیم‌های ملی، برگزاری دوره‌های مربیگری برای دانشگاهیان، ایجاد زمینه حضور تیم‌های منتخب دانشجویی در مسابقات برون مرزی، کمک به پایان‌نامه‌های دانشجویی ارشد و دکتری در رشته کاراته، کمک به حضور تیم‌های منتخب دانشجویی برای حضور در لیگ و سوپر لیگ کاراته کشور.
 
در پایان جلسه ضمن امضاء تفاهم‌نامه همکاری، مقرر شد، نمایندگان دوطرف به منظور عملیاتی کردن مفاد آن در آینده نزدیک جلسات کارشناسی برگزار کنند.  
 
در این جلسه دبیر فدراسیون کاراته و مسوولان انجمن‌های کاراته دختران و پسران وزارت علوم نیز حضور داشتند.
   1397/1/24 11:30

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار