اباذری: در کاراته وان ترکیه خیلی چیزها را ثابت کردم/ گنج‌زاده مثل برادر من است

اباذری: در کاراته وان ترکیه خیلی چیزها را ثابت کردم/ گنج‌زاده مثل برادر من است
ملی‌پوش کاراته ایران گفت: قهرمان شدن در رقابت‌های کاراته وان ترکیه ارزش زیادی برای من داشت و توانستم خیلی چیز‌ها را ثابت کنم.

 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" صالح اباذری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص رقابت‌های کاراته وان ترکیه اظهار داشت: قرعه بسیار سختی داشتم و با بهترین‌ها مبارزه کردم. برای رسیدن به نیمه نهایی نمایندگان کرواسی، هلند و مهدی عاشوری را شکست دادم و قبل از بازی نهایی رو‌درروی کاراته‌کای ترکیه قرار گرفتم.
 
وی افزود: در تمام مبارزاتم با نتیجه نزدیک پیروز شدم، اما بازی نیمه نهایی برای من ساده‌تر بود، چون قبلا بازی‌های رقیبم را آنالیز کرده و در ذهنم بار‌ها با او مبارزه کرده بودم. به همین خاطر است که ارسالان یامان اوغلو را راحت‌تر از سایرین شکست دادم.
 
قهرمان کاراته وان ترکیه در خصوص دیدار نهایی تصریح کرد: کاراته کای هلندی که در فینال مقابل من قرار گرفت از تجربه بسیار زیادی برخوردار بود و بازی نزدیکی با هم داشتیم و خداراشکر که توانستم به مدال طلا برسم.
 
ملی پوش کاراته در پاسخ به این سوال که آیا پیش بینی کسب مدال طلا را می‌کرد، اظهار داشت: قبلا در این سطح مبارزه کرده بودم و می‌دانستم کار سختی در پیش دارم، اما به هیچ چیز به جز مدال طلا فکر نمی‌کردم. رقابت‌های ترکیه برای من خیلی مهم بود و توانستم خیلی چیز‌ها را ثابت کنم.
 
اباذری ضمن اشاره به نقش تاثیرگذار کادر فنی در این قهرمانی، افزود: باید تشکر ویژه از کادر فنی تیم ملی داشته باشم که از نظر فنی، روحی و آمادگی جسمانی ما را آماده این رقابت‌ها کردند. سهم کادر فنی در کسب مدال طلای من بسیار زیاد بود و امیدوارم توانسته باشم زحمات آن‌ها را جبران کنم.
 
وی در خصوص اینکه حضور سجاد گنج‌زاده در وزن او باعث کاهش انگیزه نمی‌شود، گفت: سجاد مثل برادر من است و بیرون از تاتامی با هم خیلی صمیمی هستیم. خیلی چیز‌ها از او یاد گرفتم و حضور قهرمانی مثل گنج‌زاده انگیزه من را برای درخشش در این وزن بیشتر می‌کند.
 
ملی‌پوش کاراته در واکنش به این پرسش که تا چه اندازه به حضور در ترکیب تیم اعزامی به قهرمانی آسیا امیدوار است، اظهار داشت: در این خصوص تصمیم گیرنده نیستم و فرقی نمی‌کند من یا سجاد گنج‌زاده به مسابقات اعزام شویم، بلکه مهم اهتزاز پرچم مقدس ایران در میدان آسیایی است. مطمئن باشید هر تصمیمی که کادر فنی تیم ملی بگیرد، صالح اباذری تبعیت می‌کند.
   1397/3/22 12:29

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار