ویشگاهی: ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم/ مرگ نوید برای کاراته فاجعه بود


ویشگاهی: ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم/ مرگ نوید برای کاراته فاجعه بود

قهرمان سابق تیم ملی کاراته گفت: واقعیت امر این است که ما در حال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و متاسفانه شرایط ورزش ما از لحاظ مالی خیلی خوب نیست.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ جاسم ویشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در واکنش به درگذشت نوید محمدی  نخستین مدال آور کاراته ایران در المپیک جوانان آرژانتین، در سانحه رانندگی در شهر شیراز، گفت: خبری که طی چند روز گذشته در مورد درگذشت نوید محمدی منتشر شد واقعا بدترین خبری بود که جامعه کاراته آن را شنید. باید این طور بگویم مرگ او فاجعه بزرگی برای کاراته ایران بود. ما کسی را از دست دادیم که یکی از آینده‌داران کاراته ایران بود. متاسفانه حادثه‌ای بود که رخ داد و نوید محمدی از بین ما رفت. از صمیم قلب برای این اتفاق ناراحت هستم به خانواده  او و جامعه بزرگ کاراته تسلیت می‌گویم.

دارنده چندین نشان طلای مسابقات جهانی کاراته، در ادامه خاطر نشان، کرد: روز گذشته پس از کسب عنوان قهرمانی ملی‌پوشان کشورمان مدال‌های خود را به روح نوید محمدی تقدیم کردند و این حرکت بسیار قشنگی بود که از سوی اعضا تیم ملی کاراته در ورزش ما رخ داد.

ویشگاهی در پاسخ به این سوال که به نظر شما چه راهکاری وجود دارد که مسئولان ورزش بتوانند شرایطی را برای ورزش ‌کاران حرفه‌ای در نظر بگیرند تا در چارچوب حمایت وزارت ورزش وجوانان و کمیته ملی المپیک باشند تا آنها پس از کسب مدال به حال خود رها نشوند و در کنار قهرمانان، مشاوران و روانشناسانی باشند که تمام زندگی آنها به صورت حرفه‌ای سپری شود، گفت:  قطعا این برنامه اگر اجرایی شود ما آسیب های کمتری را در بین ورزشکاران شاهد خواهیم بود، اما واقعیت امر این است که ما در حال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، متاسفانه شرایط ورزش ما از لحاظ مالی خیلی خوب نیست، وقتی در تیمی که می‌خواهد به مسابقات بین المللی اعزام شود، سعی می‌شود در واقع گلچینی از ورزشکاران و مربیان به مسابقات اعزام شوند، این نشان می‌دهد که اوضاع مالی در ورزش ما خوب نیست. به هر حال باید ورزشکاران حرفه‌ای تحت نظر روانشناس و مشاور باشند، اما متاسفانه با شرایط اقتصادی حاکم در کشور فعلا این اتفاق در ورزش ما رخ نمی‌دهد.

دارنده دو مدال طلا در مسابقات جهانی کاراته در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد نتایج رقم خورده تیم ملی کاراته در مسابقات اخیر چیست، گفت: ما تا المپیک 2020 توکیو فرصت کمی را در اختیار داریم تقریبا یکسال فرصت داریم تا در این مسیر المپیکی بتوانیم سهمیه‌ها را کسب کنیم. من مطمئن هستم در بخش مردان و بانوان حداقل سهمیه‌ها را کسب خواهیم کرد اما اگر این اتفاق رخ ندهد ما با بالاترین ظرفیت در المپیک توکیو حضور خواهیم داشت. با نتایجی که ملی‌پوشان در این مدت کسب کرده‌اند و با انگیزه‌ای که در این چند ماه اخیر از بچه‌ها دیدم ما می‌توانیم در المپیک 2020 بهترین نتیجه را کسب کنیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه با انتخاب رئیس فدراسیون کاراته در حال حاضر این رشته به ثبات خود رسیده است، گفت: رئیس فدراسیون جدید از زمانی که آمده فدراسیون کاراته به ثبات رسیده به همین دلیل باید ما یک مقدار به مدیریت فدراسیون اجازه دهیم تا کاراته تمرکز خود را در این مسیر المپیکی حفظ کند؛ قطعا انتقادهایی در طول مسیر وجود خواهد داشت، اما اگر این انتقادها در راستای کمک کردن باشد می‌تواند با ظرافت خاصی مطرح شود تا به پیشرفت کاراته کمک شود. باید فرصت دهیم تا برنامه‌های مدیریت فدراسیون اجرایی شود. باید به کاراته مثل دوران یزدانی خرم در فدراسیون والیبال و دوران ریاست محشون در فدراسیون بسکتبال فرصت داده شود، قطعا اگر فرصت دهیم کاراته هم می‌تواند شکوفا شود.

دارنده نشان طلای بازی‌های آسیایی در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: در دنیا سیستم کوتاه  مدت در مدیریت جوابگو نیست. باید به مدیریت فرصت 5 تا 10 ساله داده شود تا سیستمی که پیاده می‌کند با موفقیت اجرا شود. ما دو رویداد مهم المپیک 2020 توکیو و 2022 بازی‌های آسیایی را پیش رو داریم که این دو رویداد بزرگ برای ما حائز اهمیت است پس از امروز باید برای موفقیت در این دو رویداد تلاش کنیم تا انشاءالله بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

انتهای پیام/ 
   1398/3/20 15:58

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار