گنج‌زاده: فینال کاملا ایرانی در چین حساسیت خودش را داشت/ طلای شانگهای برایم مهم بود


گنج‌زاده: فینال کاملا ایرانی در چین حساسیت خودش را داشت/ طلای شانگهای برایم مهم بود

دارنده نشان طلای مسابقات جهانی کاراته گفت: فینال مبارزه در لیگ جهانی چین به خاطر اینکه دو ایرانی با هم مبارزه داشتند، حساس‌تر از مبارزات دیگر بود، اما من خودم را برای بازی فینال آماده کرده بودم.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، چهارمین مرحله لیگ برتر جهانی کاراته وان ۲۰۱۹  در حالی به میزبانی شانگهای چین برگزار شد که در فینال وزن ۸۴ + کیلوگرم مردان سجاد گنج زاده و صالح آباذری دو کاراته کای ایران به مصاف هم رفتند که در پایان این دیدار حساس در نهایت این دیدار با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید و سجاد گنج زاده برنده در هانتی معرفی شد و آباذری هم به مدال نقره این رقابت‌ها دست یافت.

سجاد گنج‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که شرایط فنی مسابقات لیگ جهانی چهارمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان  چین از لحاظ فنی چطور بود، گفت: همانطور که مشخص است مسابقات لیگ‌های جهانی به طور منظم در کشورهای مختلف پیگیری می‌شود. تیم ملی ما نیز طبق برنامه‌ریزی که فدراسیون انجام داده خوب پیش می‌رود و خدا را شکر طی این چند وقت اخیر بعد از مسابقات جهانی شاهدیم که در لیگ ‌های جهانی کاراته‌وان عنوان قهرمانی در کمیته مردان از آن تیم ملی ایران می‌شود. این نشان می‌دهد که همه ما دست به دست هم دادیم. از فدراسیون، مربیان و بازیکنان گرفته تا خانواده بزرگ کاراته برای موفقیت این رشته با هم تلاش می  کنند.

وی در ادامه خاطرنشان، کرد: در لیگ جهانی شاهد بودیم کشورهای خوبی حضور داشتند و همه برای رسیدن به مدال طلا و سکوی قهرمانی تلاش می‌کردند. حالا در برخی از مواقع یک بازیکن نتیجه نمی‌گیرد و در مسابقات بعدی نتیجه می‌گیرد. مدال‌هایی که ما می‌گیریم باعث می‌شود یکدیگر را پوشش دهیم. به هر حال خدا را شاکرم که چنین تیم قهرمانی را داریم و از همه مهمتر که ما هم عضو یک چنین تیم قهرمانی هستیم.

گنج‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا نسبت به مسابقه قبل که در ترکیه حضور داشتی، از عملکرد خودت با توجه به مدال طلا در رقابت‌ها لیگ جهانی چین راضی بودی یا خیر، گفت: خوشحالم که نتایج لیگ جهانی چین با لیگ جهانی ترکیه کاملا متفاوت است. قسمت من در این مسابقات کسب مدال طلا بود چون این مدال برای من مهم بود. من در ترکیه نتوانستم نتیجه خوبی را کسب کنم و مدال طلای چین برایم خیلی مهم بود. در هر صورت مدال طلای مسابقات لیگ کاراته وان چین را تقدیم می‌کنم به روح نوید محمدی و خانواده عزیز او. واقعا مرگ نوید عزیز تلنگر بزرگی برای همه ما بود. این اتفاق باعث شد تا ما بیشتر به خانواده، دوستان و ... محبت کنیم. امیدوارم روح نوید عزیز شاد باشد و خداوند به خانواده او صبر و ارامش بدهد.

مرد طلایی کاراته ایران در پاسخ به این سوال که در فینال کاملا ایرانی که بین شما و صالح آباذری برگزار شد، چه حس و حالی داشتید؟ آیا این رقابت‌ها برای شما حساس تر از رقابت‌های قبلی نبود، گفت: خوب این هم یک مسابقه مثل دیگر مبارزاتم بود، صالح آباذری هم بازی‌های خوبی را انجام داده بود و با شکست حریف خود به فینال مسابقات راه یافته بود. من هم به این شکل حریفانم را شکست داده بودم و به فینال رسیده بودم و به همین دلیل تیم ما از مدال طلا و نقره این وزن کاملا خیالش راحت بود. خوشبختانه در این دیدار مبارزه خوبی داشتم و توانستم مدال طلا را کسب کنم. این مبارزه یک مقدار به خاطر اینکه دو ایرانی با هم مبارزه داشتند، حساس‌تر از مبارزات دیگر بود، اما من خودم را برای بازی فینال آماده کرده بودم. در تمام مسابقات استرس وجود دارد و این رقابت هم استرش خودش را داشت.

دارنده نشان طلای مسابقات لیگ کاراته وان چین در پاسخ به این سوال که گویا برای حضور در لیگ جهانی کاراته وان قرار است راهی کانادا شوید، اظهار داشت: بنده به همراه بهمن عسکری راهی این رقابت‌ها می‌شویم گویا هامون درفشی‌پور و سعید احمدی و (از امریکا) قرار است راهی کانادا شوند. ما چهارشنبه راهی مونترال می‌شویم،‌پنج‌شنبه مراسم وزن‌کشی است و جمعه مسابقات شروع می‌شود امیدوارم که در این مسابقات بتوانیم نتیجه خوبی را کسب کنیم. همه مسابقات برای ما مهم است هر کسی در چین طلا گرفت 990 امتیاز بدست آورد و مدال طلای مونترال نزدیک 600 امتیاز داشت. درواقع مجموع همین امتیازها است که ما را در رنکینگ حفظ خواهد کرد و درنهایت می‌توانیم سهمیه المپیک توکیو را حفظ کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که برای اعزام به این رقابت‌ها آیا با هزینه شخصی قرار است سفر کنید یا خیر، گفت: خوشبختانه با کمک مسئولان  فدراسیون کاراته،‌ رئیس اداره کل ورزش استان تهران و اسپانسرهای میهن و مگاپارس قرار است راهی لیگ کاراته‌وان کانادا شویم. امیدواریم با کسب بهترین نتیجه جواب حمایت همه دوستان را بدهیم.

دارنده نشان طلای مسابقات جهانی کاراته در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای ادامه مسیر تا المپیک توکیو دارید، عنوان کرد: مسابقات و امتیاز تمام رویدادها تا آغاز المپیک توکیو مشخص است. مطمئن هستم که هر کسی بتواند در مسابقات اولیه امتیازهای لازم را کسب کند در آخر فشار زیادی را تحمل نخواهد کرد. ما یازده مسابقه دیگر پیش رو داریم، کسی موفق است که در این یازده مسابقه بهترین نتیجه را بگیرد. اگر بتوانیم امتیازهای لازم را کسب کنیم زودتر از زمان موعد می‌توانیم امتیاز کافی برای المپیک توکیو را کسب کنیم.

انتهای پیام/
 
   1398/3/22 12:15

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار