داشتن ۲ سهمیه کاراته اصفهان در المپیک ۲۰۲۰ نیازمند تلاش بیشتر است

داشتن ۲ سهمیه کاراته اصفهان در المپیک ۲۰۲۰ نیازمند تلاش بیشتر است
رییس هیات کاراته استان اصفهان گفت: کاراته اصفهان با انگیزه و تلاش بیشتر ورزشکاران می تواند ۲ سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ توکیو داشته باشد.
 
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" علی دوانیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تا مشخص شدن فهرست نهایی راه یافتگان به المپیک ۲۰۲۰ توکیو ۱۱ مسابقه دیگر پیش رو است و ورزشکاران اصفهانی می توانند با تلاش بیشتر یک سهمیه در بخش بانوان و دیگری در آقایان را کسب کنند.
 
وی اضافه کرد: چشم انداز کاراته اصفهان برای داشتن نماینده در المپیک پیش رو از ۲ سال قبل آغاز شد و از آن زمان ناکنون تمرینات آماده سازی ادامه داشته است و می توانیم یک نماینده در کاتا بانوان و یک نفر در کومیته آقایان داشته باشیم.
 
رییس هیات کاراته با بیان این که مشکلات مالی برای اعزام ها در چند سال اخیر افزایش یافته است، اظهارداشت: اعزام هر نفر به مسابقات بین المللی بیش از ۳۰۰ میلیون ریال هزینه دارد، اما با این حال سعی شد که با تامین منابع مالی نفرات منتخب به مسابقات اعزام شوند.
 
دوانیان به اهمیت ارتقای سطح داوری در کنار مربیگری و دانش افزایی اشاره و خاطرنشان کرد: در هشت سال اخیر سعی شد در کنار افزایش مهارت ها، شمار داوران نیز بیشتر شود و بر همین اساس از ۲ داور آسیایی و جهانی به هشت داور در بخش بانوان و آقایان افزایش یافت.
 
وی تصریح کرد: دوره آموزشی داوری کاراته کاتا و کومیته با تدریس خاویر اسکالانته رییس سوئدی شورای داوران فدراسیون جهانی کاراته در اصفهان نیز با هدف ارتقای سطح قضاوت ها همراه بود و خوشبختانه نتایج مثبتی نیز در پی داشت.
 
وی به لزوم بهبود زیرساخت های ورزشی در اصفهان اشاره کرد و گفت: انگیزه و علاقه ها به کاراته در اصفهان همچون سایر کشور بالاست و باید با ساخت اماکن ورزشی جدید مسیر تمرین و پیشرفت فعالان این رشته را فراهم کرد.
 
دوره آموزشی داوری کاراته کاتا و کومیته با حضور بیش از ۴۰۰ داور از کشورمان با تدریس خاویر اسکالانته رییس سوئدی شورای داوران فدراسیون جهانی کاراته در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان از چهارشنبه گذشته به مدت سه روز در اصفهان برگزار شد.
 
در این برنامه همچنین "سوت طلایی" فدراسیون جهانی کاراته به کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته المپیک و از پیشکسوتان کاراته کشورمان اهدا شد.
 
المپیک ۲۰۲۰ از تاریخ ۲۴ ژوئیه(۳ مرداد ۱۳۹۹) تا ۹ اوت سال ۲۰۲۰(۱۹ مرداد ۱۳۹۹) به میزبانی پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد، المپیک سال ۱۹۶۴ نیز در توکیو برگزار شده بود.
 
بالغ بر ۱۴ هزار نفر در اصفهان در کومیته و کاتا کاراته فعالیت می کنند.
   1398/5/14 13:28

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار