برگزاری لیگ کاراته به صورت «تیمی» از «وان» بسیار بهتر است


برگزاری لیگ کاراته به صورت «تیمی» از «وان» بسیار بهتر است

رئیس هیأت کاراته استان کرمانشاه گفت: برگزاری لیگ کاراته وان دارای معایب بسیار زیادی است و شیوه قدیمی لیگ کاراته به صورت تیمی بسیار مناسب‌تر از لیگ کاراته وان است.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ سعید نصرالهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از کرمانشاه، اظهار داشت: امسال لیگ کاراته کشور در بخش نونهالان و نوجوانان به شیوه تیمی برگزار نخواهد شد و لیگ کاراته وان و حضور نفرات به صورت انفرادی در مسابقات جایگزین شیوه قدیمی شده است.

رئیس هیأت کاراته استان کرمانشاه ادامه داد: بنا بر آنچه که گفته شد در شیوه جدید که امسال جایگزین شیوه قدیمی شده است بیش از 2 هزار کاراته‌کا از استان‌های مختلف ورودی این مسابقات را پرداخت کرده و در این مسابقات حاضر هستند درحالی که در شیوه قدیمی تیم‌های شرکت کننده مشخص از هر استان با تعداد مشخص ورزش کار در این مسابقات حاضر بودند.

وی با اشاره به معایب این شیوه، یادآور شد: حضور حدود 2 هزار کاراته‌کا در مسابقات سبب می‌شود سطح مسابقات پایین آمده و هر کسی صرفا با پرداخت ورودی مسابقات اجازه حضور در آن را به دست آورد از طرفی حضور و یا میزبانی در مسابقاتی با این تعداد کاراته‌کا برای ورزشکاران و هیأت‌های استانی بسیار سخت و مشکل است.
نصرالهی با بیان این مطلب که نتیجه این لیگ نیز تا حدودی نامشخص است، گفت: اگر مسابقات کاراته در سطح جهانی به صورت لیگ کاراته وان برگزار شود، ورزشکاران دارای بالاترین رنکینگ در این مسابقات به المپیک و یا سایر مسابقات جهانی معتبر دعوت می‌شوند، اما نفرات برتر لیگ کاراته وان نوجوان کشور چه امتیازی را پس از این ماراتن سخت کسب خواهند کرد؟

وی ادامه داد: در رده‌های پایه مسابقاتی همچون استعدادهای برتر یا انتخابی‌های مختلف برگزار می‌شود و نفرات برتر آن به تیم ملی دعوت خواهند شد حال تکلیف نفرات برتر رنکینگ کاراته وان به چه شکلی خواهد شد، این در حالی است که در صورت اهم قراردادن هر یک از این مسابقات برای اعزام‌های برون مرزی سایر مسابقات از اهمیت لازم ساقط خواهد شد.

نصرالهی با اشاره به هزینه حضور در مسابقات بین‌المللی، افزود: بخش زیادی از هزینه‌های آن توسط کشورها تامین خواهد شد، اما باید قبول کنیم که پرداخت هزینه ورودی و حضور مسابقات کاراته وان برای افراد کم برخوردار، حتی اگر استعدادهای بسیار نابی در کاراته باشند، سخت و سنگین است و سبب دوری اقشار کم درآمد از این مسابقات خواهد شد.

رئیس هیأت کاراته استان کرمانشاه یادآور شد: درست است که شیوه جدید لیگ دستاوردهای مالی بسیار زیادی را برای فدراسیون خواهد داشت، اما در شیوه  قدیمی می‌توانستیم با جذب یک اسپانسر مناسب زمینه حضور افراد مستعد باتوان مالی کمتر را نیز فراهم کنیم اما در این شیوه زمینه حمایت اسپانسر عملا غیرممکن شده است.

نصرالهی در پایان، خاطرنشان کرد: امیدواریم فدراسیون کاراته بهترین برنامه را برای برگزاری مسابقات کاراته در کشور فراهم کند.

انتهای پیام/   1398/5/21 15:08

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار