گزارش فدراسیون جهانی از بازیهای شبیه سازی المپیک؛

"آماده برای کاراته در توکیو" / عزم کاراته برای درخشش در بازی های المپیک


گزارش فدراسیون جهانی از بازیهای شبیه سازی المپیک؛

"آماده برای کاراته در توکیو" / عزم کاراته برای درخشش در بازی های المپیک

برگزاری رقابت های آزمایشی المپیک توکیو امروز در پایتخت ژاپن برگزار شد تا آمادگی خود را برای نشان دادن برگزاری این رقابت ها در بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ به نمایش بگذارد. این رویداد آزمایشی برای هرچه بهتر برگزار شدن رقابت های کاراته در بازی ها المپیک برگزار شد.


به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته" این رویداد که با همکاری فدراسیون جهانی کاراته، فدراسیون کاراته ژاپن و کمیته برگزار کننده توکیو ۲۰۲۰ برگزار شد، رویداد آزمایشی  "آمادگی کاراته در توکیو " بود تا در جریان این رقابت ها عملکردهای کمیته مختلف حاضر در  مسابقات کاراته در بازی ها المپیک  بررسی گردد. رویداد شبیه سازی المپیک به منظور حصول اطمینان از عملکرد موفقیت آمیز در طول بازیهای المپیک به عنوان تمرینی جهت تایید و بهبود روند رقابت ها و روش برگزاری بازیهای المپیک تلقی شد.

رویداد آزمون کاراته در واقع نمایش دومین روز از مسابقات کاراته در بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ که قرار است در تاریخ ۷ آگوست  سال ۲۰۲۰ (۱۷ مرداد ۹۹) برگزار شود را به تصویر کشید.

این گزارش خلاصه ای از مسابقات کاتا و کومیته را که قرار است در کمتر از یک سال دیگر در بازی ها المپیک برگزار شود را به نمایش گذاشت. بیش از ۳۰ کاراته کای میزبان در این رویداد شرکت کردند و ۶۵ نفر از پرسنل و بیش از ۳۵ مقام فنی دعوت شده در این مسابقات حضور داشتند.

این رقابت ها با حضور "یاسوو موری" معاون مدیر اجرایی ستاد عملیاتی بازی های توکیو ۲۰۲۰  و "توشی هیسا ناگورا" دبیر فدراسیون جهانی کاراته برگزار شد.

دبیر کل فدراسیون جهانی کاراته در کنفرانس مطبوعاتی پس از برگزاری شبیه سازی المپیک، گفت: "طوفانی (که در آخر این هفته از ژاپن عبور کرد) موضوعی است که باید پیش بینی شود و دور از انتظار نیست. دیروز توانستیم تمام تأثیراتی را که ممکن است طوفان داشته باشد را در پیش بینی های خود لحاظ کنیم، خصوصاً در مورد مواردی مانند حمل و نقل، و غیره ...  در واقع برنامه "آماده برای کاراته در توکیو" به ما این فرصت را داد تا بتوانیم برنامه جنبی را نیز برای کاراته را در بازیها المپیک در نظر بگیریم.

وی در ادامه گفت: لیگ برتر کاراته وان توکیو ( در آخر هفته گذشته) یک اتفاق هیجان انگیز بود. بسیار خوب و منظم برگزار شد و تکمیل ظرفیت سالن که مملو از تماشاچی بود نیز یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.

توشی هیسا ناگورا افزود: "این نشان می دهد كه كاراته چه چیزی را می تواند در طول بازی ها ارائه دهد. ما واقعاً قدردانی می کنیم از کمیته برگزار کننده توکیو ۲۰۲۰ که نیپون بودوکان را به عنوان محل مسابقات کاراته انتخاب کرد.

نیپون بودوکان در سال ۱۹۷۰ میزبان نخستین دوره مسابقات جهانی کاراته بود. این بدان معناست که نیم قرن بعد، تاریخچه کاراته ژاپن با اولین حضور در بازیهای المپیک در همان مکان کامل خواهد شد. و این در واقع برای ما به وقوع پیوستن  یک رویا است.

ترجمه و تنظیم: لاله خالق سردبیر پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته


 
   1398/6/18 21:13

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار