فرید خمامی: برای اعزام ملی پوشان کاراته نیاز به منابع مالی بیشتری داریم

فرید خمامی: برای اعزام ملی پوشان کاراته نیاز به منابع مالی بیشتری داریم
کارشناس کاراته گفت: فدراسیون کاراته کشورمان برای اعزام ملی پوشان به مسابقات المپیک ۲۰۲۰ نیاز به منابع مالی بیشتری دارد.
 
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" مازیار فرید خمامی کارشناس کاراته در گفت وگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: ورزشکارانی که می‌خواهند مجوز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را داشته باشند باید ۲ سال قبل از شروع المپیک در مسابقات مختلفی شرکت کنند و مجموع امتیازاتی که این ورزشکاران در این مدت از رقابت‌های گوناگون کسب می‌کنند تعیین کننده صعود آن‌ها به رقابت‌های المپیک است.
 
او تصریح کرد: خوشبختانه ملی پوشان کاراته کشورمان  ما با تمام قدرت در مسابقات ورودی المپیک شرکت کرده اند، اما چون کشور‌هایی که برگزار کننده رقابت‌های انتخابی المپیک هستند نسبت به کشور ما فاصله مکانی دور تری دارند، این امر باعث شده که هزینه اعزام‌ها تا حد قابل توجهی بالا برود.
 
فرید خمامی افزود: با تمام فشار‌های اقتصادی موجود، تمام تلاش‌ها بر این بوده است که از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را ببریم و اکثریت ملی پوشان را به این مسابقات مقدماتی اعزام کنیم.
 
‌می‌توانیم در بخش بانوان هم المپیکی شویم

کارشناس کاراته در ادامه گفت: خوشبختانه نتایج بانوان کاراته کا روز به روز بهتر می‌شود و شانس المپیکی شدن بانوان هم برای کشور ما دور از دسترس نیست. در بخش آقایان در ۲ وزن دوم و سوم رنکینگ وضعیت مطلوبی داریم، اما کسب سهمیه در وزن ۶۷ کیلوگرم کمی دشوار است و هر چه جلوتر می‌رویم کار سخت‌تر می‌شود. همچنین یک نگاه ما باید به روز آخر مسابقات مقدماتی  باشد، چون در آن جا هر ورزشکاری که صاحب سکو و مدال شود به طور مستقیم به مسابقات المپیک راه پیدا می‌کند و از اکنون قابل پیش بینی نیست که کادر فنی تیم ملی چه کسانی را برای مسابقات فرانسه اعزام می‌کنند.
 
فرید خمامی تصریح کرد: در سه وزن ۷۵-، ۸۱- و ۸۱+ کاراته کای های توانمندی از جمله بهمن عسگری، ذبیح الله پورشیب، مهدی خدابخشی، صالح اباذری، سجاد گنج زاده و ... در ترکیب تیم کشور ما قرار دارند، اما مسئله مهم این است که ملی پوشان ما تمام تلاششان حضور در سکو باشد تا مستقیم به مسابقات المپیک راه پیدا کنند. کشور ما سه طلای تیمی در مسابقات جهانی بزرگسالان کاراته دارد و بعد از المپیک باید در فکر کسب چهارمین مدال طلای جهانی باشیم.
 
تک ستاره‌های کاراته تاثیر گذار هستند
 
او افزود: کشور ژاپن در یکی ۲ وزن کاراته کاران قدرتمندی دارد و همچنین کشور‌هایی مثل ترکیه، فرانسه، آذربایجان و ... هم این چنین هستند. یک کشور به خصوصی را نمی‌توانیم نام ببریم که حرف اول را در کاراته بزند، اما تک ستاره‌هایی که در تیم‌های مختلف حضور دارند بسیار تاثیر گذار هستند.
 
فرید خمامی در پایان گفت: خوشبختانه کاراته ایران وحدت رویه مطلوبی دارد و امیدواریم در بخش پایه و بزرگسال قدرتمند‌تر از گذشته جلو بریم، سبک‌ها و هیئت های استانی ما برای اعزام ملی پوشان به مسابقات انتخابی المپیک کمک زیادی از لحاظ مالی به فدراسیون می‌کنند تا ان شاءالله به سر منزل مقصود برسیم.
   1398/7/14 11:48

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار