گلایه ‌کاراته‌کاران کردستان از وضعیت نامناسب این روزهای کاراته‌


 گلایه ‌کاراته‌کاران کردستان از وضعیت نامناسب این روزهای کاراته‌

ورزشکاران هیئت کاراته استان کردستان همچنان با مشکل مالی روبه‌رو و از نبود اسپانسر و حامی ورزشی گله‌مندند.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، اعضای هیئت کاراته استان و تیم ورزشی هیئت کاراته شهرستان سنندج در حالی با استاندار کردستان دیدار و به بیان برخی از مشکلات خود پرداختند که براساس اظهاراتشان «مشکلات مالی»؛ واقعیتی تلخ از زندگی روزمره آنان است.

حامد جولائی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان در این دیدار اظهار داشت: ورزش کاراته استان کردستان در بخش بانوان و آقایان دارای قابلیت و توانایی بسیار خوبی است.

وی افزود: حضور در لیگ برتر کشور در چند سال اخیر، کسب جایگاه سوم کشور در سال گذشته برای نخستین بار در تاریخ کاراته و حضور پرقدرت تیم کاراته بانوان در سال‌جاری بسیار قابل تقدیر و امیدواریم امسال نیز ورزشکاران کردستانی به‌خوبی و پرتوان کاراته استان را بدرخشانند.

جولائی گفت: امیدوارم تیم کاراته بانوان کشور در سال‌های آینده برای حضور در المپیک و بازی‌های آسیایی از بازیکنان بومی استان کردستان تشکیل شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان بیان کرد: خوشبختانه بانوان کاراته استان به‌دلیل وجود مربی پرتوان و قدر در سطح کشور عناوین مهمی کسب کرده و امیدوارم با حمایت مسئولان برای نخستین بار در طول تاریخ، این تیم در لیگ برتر کشور اول شود.

سهیلا چراغی، رئیس هئیت کاراته استان کردستان نیز در این دیدار با بیان اینکه رایزنی‌های لازم برای برگزاری کمپ تمرینی و مسابقات دوستانه با ویتنام انجام شده است، اظهار داشت: امیدواریممسئولان کشوری و استانی در زمینه صدور مجوز و بخش مالی ورزشکاران کردستان را حمایت کنند.

وی افزود: بخش کاراته آقایان کردستان نیاز به پشتیبانی و تقویت دارد چراکه به‌دلیل نبود مربی، مورد بی‌توجهی قرار گرفته و حضور مربی از خارج استان نیز نیازمند اعتبار و بودجه بوده که ما نداریم.

چراغی با بیان اینکه از میان 32 استان کشور به رده هشتم کشور رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: علی‌رغم نبود اسپانسر، اما تیم کاراته بانوان همچنان در صدر جدول ایستاده است.

نگار حسینی، مربی تیم کاراته استان کردستان نیز با بیان اینکه کل ورزشکاران هیئت کاراته بومی استان هستند، اظهار داشت: سال گذشته در مسابقات لیگ برتر مقام سوم کشوری را کسب کرده و امسال نیز در دور رفت و برگشت تا کنون تیم اول کشور هستیم.

وی گفت: اگر مسئولان ورزشکاران کردستانی را حمایت کنند، قطعاً در المپیک، میادین بین‌المللی و آسیایی توانسته مدال قهرمانی کسب کنیم.

بهمن مرادنیا، استاندار کردستان نیز در جمع بانوان کاراته با بیان اینکه علاقه‌مند به بررسی مشکلات و آشنایی تیم بانوان کاراته بودم!، اظهار داشت: ما نسبت به ورزش بی‌تفاوت نیستیم و امیدواریم با کمک و تعامل بیشتر، چند تیم برتر استان به جایگاه کشوری برسند.

مرانیا قول داد که برای رفع مشکلات حداقلی تیم بانوان کاراته استان کردستان مبلغ 50 میلیون تومانی به حساب آنان واریز و در چند روز آینده نیز هدیه دیگری به بازیکنان و کادر فنی پرداخت کند.

انتهای پیام/


 
   1398/10/3 22:59

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار