مهدیزاده: سهمیه سوم کاراته را کسب می‌کنم/ توانایی گرفتن طلای جهان را دارم


مهدیزاده: سهمیه سوم کاراته را کسب می‌کنم/ توانایی گرفتن طلای جهان را دارم

ملی پوش کاراته ایران گفت: برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک در پاریس آماده خواهم شد و به امید خدا سهمیه سوم حضور در المپیک را برای کاراته کسب می‌کنم.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ امیر مهدیزاده ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: رقابتهای فرانسه یکی از مهمترین «کاراته وان‌»های دنیاست که همه مدعیان جهانی حضور داشتند و در سطح فنی بالایی برگزار شد. با نزدیک شدن به رقابتهای پایانی کسب سهمیه المپیک حساسیت‌ها بالا رفته و کاراته کاهایی که در کورس کسب سهمیه هستند در رنکینگ المپیکی رقابت سختی با هم دارند.

وی افزود: خدا را شکر اعضای تیم ما که در رنکینگ شرایط مناسبی دارند، عملکرد قابل قبولی داشتند. پورشیب و گنج زاده مبارزات خوبی به نمایش گذاشتند که با وجود کسب طلا در رقابتهای سری A شیلی، نتایج فرانسه، مشکل چندانی برای آنها ایجاد نمی‌کند. ولی بهمن عسگری با این طلایی که کسب کرد تقریباً بیش از ۹۰ درصد راه رفته است. ان شاءالله که در دو وزن بالا نمایندگان ما بتوانند تا پایان سال سهمیه‌های خود را قطعی کنند، نکته‌ای که برای کاراته کشورمان خیلی اهمیت دارد.

ملی پوش کاراته ایران در مورد مبارزه با نماینده آذربایجان گفت: در این مبارزه چند اشتباه تاکتیکی داشتم. استراتژی من در پیکار با «رافیض حسن اف» که حریف خوب و عنوان داری است، اشتباه بود و همین باعث شد این مبارزه نزدیک را ۲ بر یک بازنده شده و نتوانم به مدال دست پیدا کنم. بابت این نتیجه از کسانی که نتایج مبارزات من را دنبال می‌کنند و این موضوع برای آنها مهم است عذرخواهی می‌کنم. این را وظیفه خود می دانم و ان شاءالله در مسابقات آتی بتوانم این نتیجه را جبران کنم.

وی ادامه داد: هدف بزرگی دارم و با مدال مسابقات کاراته وان خوشحال نمی‌شوم چرا که ۲۰ روز قبل در مادرید طلای این رقابتها را کسب کردم. آخرین بار برای کاراته ایران سال ۲۰۱۵ سعید احمدی طلای کاراته وان را در وزن ۶۷- کیلوگرم کسب کرده بود، بعد از چهار سال من در اسپانیا این طلا را کسب کردم. ۲۰ روز قبل اول بودم و اینجا باختم. این بالا و پایین‌ها در مسابقات ورزشی وجود دارد، بخصوص در رشته ما که رکوردی نیست و لحظه‌ها تعیین کننده است. سعی من درس گرفتن و رشد کردن از این پیروزی و شکست هاست. دوست دارم پیشرفت کنم. از این مسابقات درس‌های زیادی گرفتم تا در مسابقات آتی از آنها به خوبی استفاده کنم. باید روی نقاط ضعف خود کار کنم تا دو هفته آینده در دبی بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم.

مهدیزاده با بیان اینکه از طریق رنکینگ به سهمیه المپیک نمی‌رسد، اظهار داشت، از زمانی که تصمیم به تغییر وزن گرفتم می‌دانستم که از طریق رنکینگ نمی‌توانم کسب سهمیه کنم. به همین دلیل نگاه من به رقابتهای کاراته وان، تدارکاتی است. بحث من با نفراتی که از این طریق سهمیه کسب می‌کنند متفاوت است. من باید این رقابتها را شرکت کنم، تلاش کنم، آزمون و خطا داشته باشم تا در مسابقات کسب سهمیه مستقیم که اردیبهشت ماه در فرانسه برگزار خواهد شد،  سومین سهمیه خود را برای کاراته بدست بیاورم.

دارنده دو طلا و یک برنز کاراته جهان افزود: این توانایی را دارم. هم خودم به آن باور دارم، هم اکثر قهرمانان و ورزشکاران دنیا. کادر فنی تیم ملی هم می‌داند که من این توانایی را دارم و این موضوع را باور دارم. ان شاءالله اردیبهشت ماه در همین شهر پاریس بتوانم کسب سهمیه کنم. بازهم فرصت دارم در کاراته وان‌های بعدی در این وزن خود را به خوبی جا بیاندازم.

وی ادامه داد: باخت من در پاریس یک اتفاق بود، امیدوارم در دبی و بعد از آن سالزبورگ اتریش و مراکش شرایط بهتری داشته باشم. من تمام مدال جهانی و آسیایی در وزن ۶۰- کیلوگرم را کسب کرده ام و رنکینگ یک دنیا را در اختیار داشته‌ام. دوست دارم این عناوین را در ۶۷- کیلوگرم نیز تکرار کنم. این توانایی را دارم که بعد از کسب، به مدال المپیک و بعد از آن طلای جهان در این وزن برسم.

مهدیزاده در پایان در خصوص خستگی ناشی از حضور در مسابقات متعدد و تأثیر منفی آن در نتیجه رقابتهای انتخابی المپیک در فرانسه گفت: اگر وزن کم می‌کردم خیلی تأثیر داشت، ولی الان که وزن کم نمی‌کنم. حضور در مسابقه خیلی برای من مفید خواهد بود. تصور کنید ماه‌ها تمرین کنید ولی مسابقه‌ای نداشته باشید. حضور در یک تورنومنت می‌تواند خیلی مفید و مهم باشد. الان که وزن کم نمی‌کنم آن شرایط پیش نمی‌آید. تا پایان سال سه تورنمنت داریم و بعد از آن تا اردیبهشت ماه زمان خوبی است تا با برنامه ریزی مناسب برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک در پاریس آماده شوم.
 


 
   1398/11/11 13:58

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار