زنگ خطر برای کاراته ایران به صدا در آمد/ لزوم توجه بیشتر سازمان لیگ و مسابقات به نقاط ضعف رقابت های داخلی


زنگ خطر برای کاراته ایران به صدا در آمد/ لزوم توجه بیشتر سازمان لیگ و مسابقات به نقاط ضعف رقابت های داخلی

با پایان مهلت ثبت نام جهت حضور در آخرین مرحله لیگ کاراته وان کشور تنها ۱۸۹ نفر در بخش دختران و ۲۹۷ نفر در بخش پسران ثبت نام کردند تا زنگ خطر جدی برای کاراته ایران به صدا در آید.


به "گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته" مطابق اعلام سازمان لیگ و مسابقات روز گذشته ۱۰ بهمن آخرین مهلت ثبت نام در سامانه جهت حضور در چهارمین مرحله لیگ کاراته کشور به پایان رسید اما تنها  ۱۸۹ نفر در بخش دختران و ۲۹۷ نفر در بخش پسران برای حضور در این پیکارها ثبت نام کردند.

 در حالی آمار ثبت نام شدگان مرحله چهارم لیگ کاراته وان کشور نشان از عدم استقبال از این رویداد را نشان می دهد که نخستین مرحله این رقابتها با حضور گسترده کاراته کاهای کشور همراه بود بطوریکه در بخش دختران ۱۸۱۶ کاراته کای به روی تاتامی رفتند و در بخش پسران نیز ۱۹۰۵ شرکت کننده به مدت ۳ روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.

آمار ثبت نام شدگان در چهارمین مرحله لیگ کاراته وان

دختران:
نونهالان در ۷ رده مجموعا ۷۶ نفر
نوجوانان در ۵ رده مجموعا  ۴۶ نفر
جوانان  در ۶ رده مجموعا  ۳۱ نفر
امید در ۷ رده مجموعا  ۳۴ نفر

پسران:
نونهالان در ۸ رده مجموعا ۱۰۹ نفر
نوجوانان در ۷ رده مجموعا  ۱۰۵ نفر
جوانان  در ۷ رده مجموعا  ۶۳ نفر
امید در ۷ رده مجموعا  ۲۰ نفر

اکنون به نظر می آید مسئولان برگزاری مسابقات باید با بررسی عوامل عدم استقبال از رویدادی که برای نخستین بار در سال جاری استارت خورد و استقبال گسترده ای را نیز به همراه داشت، نقاط ضعف را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدامات اساسی را در دستور کار خود قرار دهند.

لازم بذکر است مطابق بخشنامه سازمان لیگ و مسابقات، ثبت نام جهت حضور در این رویداد از ۱ دی ماه آغاز شد و ۱۰ بهمن به پایان رسید.

نگارنده: لاله خالق


 
   1398/11/11 21:04

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار