تلاش فدراسیون کاراته روسیه برای بازگشت روحانی به این کشور


تلاشِ فدراسیون کاراته روسیه برای بازگشتِ روحانی به این کشور
 
متولیانِ کاراته‌ی روسیه با هدفِ بهره‌مندی از توان و دانشِ فنیِ قهرمانِ ایرانی، در تلاشند تا در اسرعِ وقت، شرایطِ حضورِ مجددِ حسین روحانی را در این کشور فراهم سازند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ اسفندماهِ سالِ گذشته، پس از پایانِ رقابتهای کاراته‌وان اتریش، وقتی حسین روحانی سرمربیِ ایرانی تیم ملی کاراته روسیه (کومیته‌ی بزرگسالان) همراه با کاراته‌کاهای این کشور واردِ فرودگاهِ مسکو شد، به او گفتند فعلا و تا اطلاعِ ثانونی، نمی‌تواند در این کشور حضور داشته باشد. علتِ این تصمیم هم مقرراتِ سخت و انعطاف‌ناپذیرِ روسی‌ها برای پیشگیری از انتشارِ ویروسِ کرونا در این کشور بود که بر اساسِ آن، از ورودِ خارجی‌ها به خاکِ روسیه (با هر سِمت و عنوانی که باشند) جلوگیری میشود.
 
مسئولینِ فدراسیون کاراته‌ی روسیه علیرغمِ تمایلِ وافر به حضورِ روحانی در این کشور و بهره‌مندی از دانش و توانِ فنیِ او، هر چه تلاش کردند نتوانستند سرمربی تیم ملی را از مقرراتِ وضع‌شده، استثناء کرده و مجوزِ حضورِ او را در روسیه، اخذ نمایند. در واقع این اصل که "همه در برابر قانون یکسانند" تخلف‌ناپذیر و بدونِ استثناء باقی ماند حتی در موردِ سرمربیِ تیم ملی این کشور.
 
متولیان کاراته‌ی روسیه پس از آنکه تلاش‌هایشان برای حضورِ روحانی در این کشور بی‌نتیجه ماند، بلافاصله محلی را در کشورِ استونی برای اقامت موقتِ او فراهم ساختند تا پس از خروج از شرایطِ سختِ قرنطینه‌ی جهانی و بازگشت به وضعیتِ عادی، دوباره از دانشِ فنی و توانایی‌های این مربیِ ایرانی، بهره‌مند شوند. این در حالیست که روحانی، حتی در وضعیتِ کنونی هم، با درخواستِ مسئولانِ ورزشیِ روسیه، ملی‌پوشانِ کاراته‌ی این کشور را تحتِ نظر دارد، برایشان برنامه می‌نویسد و روندِ تمرینیِ بازیکنان را تعیین می‌کند، سپس از طریقِ ویدیوهای ارسال‌شده، تمریناتِ ملی‌پوشان را دنبال و اصلاح می‌کند. فرایندی که فعلا و تا برداشته شدنِ دیوارهای قرنطینه از اطراف مرزهای روسیه، می‌بایست ادامه یابد. فی‌الواقع در شرایطِ کنونی هم، همکاریِ روحانی و فدراسیون کاراته روسیه، در قالبی نو و شکلی تازه، همچنان ادامه دارد و این کشور برای سود بردن از توانایی‌های قهرمانِ ایرانی، هر فرصتی را غنیمت می‌شمرد.
 
قهرمان کاراته‌ی جهان و مربی پیشین تیم ملی کاراته کشورمان، در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته، در خصوصِ ادامه‌ی همکاری با فدراسیون کاراته روسیه، اظهار داشت: فعلا این همکاری با رضایتمندیِ دو سویه، ادامه دارد و مطابقِ آنچه در قراردادمان ذکر شده، تا دو ماه پس از پایانِ رقابتهای المپیک (در سالِ 2021) هدایتِ ملی‌پوشانِ این کشور را بر عهده خواهم داشت.
 
روحانی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی به روسیه بازخواهد گشت، عنوان کرد: در روسیه مقرراتِ سخت و انعطاف‌ناپذیری در راستای مبارزه با ویروسِ کرونا و جلوگیری از انتشارِ آن، وضع شده است که به صورتِ یکسان و بدون استثناء، اجرا می‌شود. با این همه مسئولان فدراسیون کاراته روسیه در تلاشند تا هر چه زودتر، شرایطِ بازگشتم را به این کشور فراهم سازند. ممکن است در روزهای آینده، مستقیماً راهیِ روسیه شوم و یا اینکه ابتدا به ایران بیایم و پس از عادی شدنِ شرایط، به این کشور بازگردم. به هر حال همه چیز به ساختارِ مقرراتِ روسیه و نحوه‌ی تصمیم‌گیریِ سرانِ آن کشور در پذیرش خارجی‌ها و شکستنِ دیوارهای قرنطینه بستگی دارد.
 
دارنده‌ی چندین مدالِ جهانیِ کاراته، در خاتمه، سطحِ رضایتمندی‌اش را از فعالیت در کاراته‌ی روسیه، مطلوب توصیف کرد و گفت: همکاری با فدراسیونِ کاراته‌ی این کشور، رضایتِ متقابل را برای من و آنها به همراه داشته است. روسی‌ها در مواردِ متعدد و در حیطه‌ی فنی، حتی خارج از محدوده‌ی تیم ملی بزرگسالان که مسئولیتش را مستقیماً بر عهده دارم، با من مشورت می‌کنند و از نظراتم راضی هستند. من هم از تسهیلات و امکاناتی که آنها در اختیارم قرار می‌دهند و نیز از احترامِ متقابلی که بر روابطمان حاکم است، رضایت دارم. در حالِ حاضر هم اگر چه در روسیه به سر نمی‌برم، اما کاملا با فدراسیون کاراته‌ی این کشور هماهنگ هستم و بر تمریناتِ ملی‌پوشان نظارت دارم. برایشان برنامه‌های متعددِ تمرینی را طراحی می‌کنم و آنها نیز از نحوه‌ی اجرای خود، فیلمبرداری و برایم ارسال می‌کنند تا نکاتِ فنیِ لازم را به آنها یادآور شده و اشکالاتشان را برطرف سازم.
 
محمد قدیمی/ ستارگان کاراته 


 
   1399/2/1 22:01

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار