اباذری: جوانان تیم ملی می‌توانند جانشین‌های خوبی برای بزرگان کاراته ایران باشند/ به کسب مدال طلا امیدوارم

اباذری: جوانان تیم ملی می‌توانند جانشین‌های خوبی برای بزرگان کاراته ایران باشند/ به کسب مدال طلا امیدوارم
عضو تیم ملی کاراته کشورمان گفت: تمام بازیکنان جوان تیم ملی به دنبال این هستند تا نشان بدهند لایق حضور در تیم ملی هستند و می‌توانند جایگزین خوبی برای بزرگان کاراته ایران باشند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" صالح اباذری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد شرایط خود در آستانه مسابقات کاراته قهرمانی آسیا اظهار داشت: خدا را شکر از شرایط بسیار خوبی برخوردارم و امیدوارم بتوانم در اردن به مدال دست پیدا کنم. در این مدت اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتیم و از لحاظ بدنی قبل از لیگ جهانی ترکیه در شرایط خوبی قرار داشتم. امیدوارم بعد از کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا، در مسابقات دانشجویان جهان نیز به مدال برسم.
 
وی درباره رقبای خود در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: رقبای اصلی من در این مسابقات حضور دارند و کاراته‌‌کاهای ژاپنی و عربستانی نیز اصلی‌ترین آنها هستند. البته پیش از این نیز با این حریفان مبارزه کرده‌ام و در این مدت نیز تلاش کردم مجدداً عملکرد آنها را آنالیز کنم. امیدوارم با توجه به شرایط خوب بدنی، بتوانم مقابل رقبای خود به برتری دست پیدا کنم و به مدال طلا برسم. 
 
ملی‌پوش وزن 84+ کیلوگرم کاراته کشورمان در مورد ترکیب جوان تیم ملی کاراته عنوان کرد: در حال حاضر به غیر از امیر مهدی‌زاده، اکثر بچه‌ها سالیان ابتدایی حضور در تیم ملی را تجربه می‌کنند، اما با این وجود از انگیزه بسیار بالایی برای اثبات خود برخوردار هستند. تمام بازیکنان جوان تیم ملی به دنبال این هستند تا نشان بدهند لایق حضور در تیم ملی هستند و می‌توانند جایگزین خوبی برای بزرگان کاراته ایران باشند.
 
اباذری با تأکید بر انگیزه خود برای صعود در رنکینگ فدراسیون جهانی کاراته گفت: بعد از مسابقات لیگ جهانی ترکیه در جایگاه هفتم رنکینگ فدراسیون جهانی قرار گرفتم. قطعاً اگر در اردن نیز موفق به کسب مدال طلا شوم با توجه به اختلاف کم امتیازی با نفرات سوم و چهارم امکان حضورم میان چهار نفر برتر رنکینگ را خواهم داشت و به نفرات بالاتر نیز نزدیک‌تر می‌شوم. همین مسئله انگیزه من را برای کسب مدال طلا در قهرمانی آسیا افزایش داده است.
 
وی در خصوص حضور سجاد گنج‌زاده در وزن 84+ کیلوگرم اظهار داشت: صددرصد حضور سجاد گنج‌زاده به من انگیزه خواهد داد. او قهرمان جهان است و حضورش در وزن 84+ کیلوگرم باعث خواهد شد تلاش بیشتری برای نشان دادن بهترین عملکرد داشته باشم.
 
ملی‌پوش تیم ملی کاراته در خصوص تکرار عنوان قهرمانی آسیا خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما تکرار عنوان قهرمانی دوره گذشته است و بازیکنان فعلی تیم ملی هیچ چیزی از نفرات سالیان گذشته کم ندارند و حتی از لحاظ انگیزه در سطح بالاتری نیز قرار دارد.

   1397/4/20 10:01

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار