پویش «من ماسک می‌زنم» در شهرری برگزار شد


پویش «من ماسک می‌زنم» در شهرری برگزار شد

پویش «من ماسک می‌زنم» با حضور قهرمانان ملی، پیشکسوتان و جمعی از ورزشکاران با هدف ترویج و فرهنگ‌سازی استفاده از ماسک در میدان اصلی شهرری برگزار شد.


به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از ایرنا؛ محمد محمودی پیشکسوت ارزنده پهلوانانی ری، فرخناز ارباب سرمربی اسبق تیم ملی کاراته، شادی جعفری زاده عضو تیم ملی کاراته کاتا بانوان، علیرضا جدیدی قهرمان کیک بوکسینگ آسیا، الله مراد زرینی پیشکسوت و رئیس هیأت کشتی ری، مهدی محمدی قهرمان پرورش اندام در جهان، علی اسفندیاری قهرمان اسبق تیم ملی ووشو از جمله ورزشکاران و قهرمانان حاضر در این پویش بودند.

در پویش “من ماسک میزنم” که از روز گذشته از ساعت ۱۰ صبح آغاز شده بود بیش از ۵۰۰ ماسک بین مردم بدون ماسک میدان شهرری توزیع شد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری در حاشیه این برگزاری این پویش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: برگزاری پویش “من ماسک میزنم” با حضور نام آوران عرصه ورزش کشور و ری می تواند گام موثری در توسعه فرهنگ استفاده از ماسک در اماکن عمومی باشد که باید مردم در جهت سلامتی خود و دیگران از آن استفاده نمایند.

مهدی صداقت با اشاره به اینکه سه عامل ماسک زدن، فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی دستان از سوی کارشناسان بهداشتی به عنوان راه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا معرفی شده است، افزود: اهدای ماسک رایگان از سوی ورزشکاران به عنوان الگوی رفتاری بسیاری از جوانان و افراد جامعه می تواند تا حد زیادی به فرهنگ سازی کمک کند.

وی ادامه داد: پویش “من ماسک میزنم” از همان روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا در جنوب تهران راه اندازی شده و گروه های جهادی زیر مجموعه بسیج ورزشکاران ری هر روز از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح در میدان اصلی شهرری در حدود ۵۰۰ ماسک رایگان در میان مردم توزیع می کنند.

به گزارش ایرنا، براساس آمار وزارت بهداشت تا روز شنبه چهارم مرداد ماه۲۸۸ هزار و ۸۳۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و ۴۸۴ نفر رسیده است. 
   1399/5/6 08:44

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار