40 داور بین المللی کاراته جام صلح و دوستی را قضاوت می کنند

 
40 داور بین المللی کاراته جام صلح و دوستی را قضاوت می کنند

 رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته گفت: 40 داور بین المللی از 10 کشور جهان قضاوت چهاردهمین دوره مسابقات جام صلح و دوستی ارومیه را بر عهده دارند.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" «خاویر اسکالانته/Javier Escalante» روز جمعه در حاشیه این مسابقات و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کیفیت فنی این دوره از پیکارها بسیار خوب بوده و ضمن اینکه فضای سالن، تاتامی ها و امکانات سخت افزاری موجود از استاندارد کافی برخوردار است.

وی بیان کرد: فدراسیون جهانی در انتخاب داور برای حضور در این رقابت ها دقت نظر خاصی داشته و از بهترین داوران سطح جهانی بهره گرفته است.

وی ادامه داد: هر ساله تیم های حاضر در این پیکارها با شرکت دادن تیم های اصلی و ملی خود جذابیت و کیفیت خاصی به مسابقات می دهند و این امر نیازمند بالا بردن سطح کیفی داوری است.

'اسکالانته' با اشاره به اینکه 9 نفر از داوران حاضر در ارومیه عضو کمیسیون فدراسیون جهانی هستند، افزود: داوران ایرانی جایگاه ویژه ای در کاراته جهان دارند به طوری که تیم ایران پنج سهمیه در بازی های المپیک دارد.

به گزارش ایرنا، در چهاردهمین دوره رقابت‌های کاراته جام وحدت و دوستی 300 کاراته کا از کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، بلژیک، برزیل، هلند، عراق، قزاقستان، کویت، مالزی، هند، ترکیه و آمریکا حضور دارند.

این مسابقات در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان مردان و در 2 بخش کاتا و کومیته انفرادی در حال برگزاری است.

مسابقات نوجوانان و جوانان امروز، جمعه 26 و صبح شنبه، 27 مرداد ماه و مسابقات کاتا و کومیته بزرگسالان بعدازظهر روز شنبه، 27 و روز یکشنبه، 28 مرداد ماه برگزار می شود.

همچنین پیش از آغاز مسابقات جام وحدت و دوستی و در روز پنجشنبه، 25 مرداد ماه انتخابی کاتا هم با قضاوت 12 عضو شورای داوری فدراسیون جهانی برگزار شد تا تکلیف کاتاروهای اعزامی به مسابقات جهانی 2018 مادرید مشخص شود.

مسابقات 2 روز ادامه دارد و 300 نفر ورزشکار و 200 نفر عوامل اجرایی داخلی و خارجی از کشورهای فرانسه، آذربایجان، کویت، عراق، افغانستان، پاکستان، فرانسه، الجزایر و ایران حضور دارند.

در این پیکارها تیم ملی فرانسه با هشت کاراته کا، تیم ملی عراق با 25 کاراته کا، کویت با 23 کاراته کا، تیم ملی ترکیه با 25 کاراته کا، تیم جمهوری آذربایجان با 52 کاراته کا، تیم های افغانستان و پاکستان هر کدام با 15 کاراته کا شرکت دارند.

روسای فدراسیون کشورهای، فرانسه، ترکیه، جمهوری آذربایجان و رییس کمیته داوران از کشورهای بلژیک، دانمارک و نروژ میهمان ویژه این دوره از مسابقات هستند.

سمینار داوران فدراسیون جهانی کاراته نیز در آستانه چهاردهمین تورنمنت بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی به میزبانی ارومیه برگزار شد.


 
   1397/5/26 21:44

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار