رفتارهای تامل‌برانگیز فدراسیون کاراته!

قسمت اول: صفر بزرگ‌تر از سه!


رفتارهای تامل‌برانگیز فدراسیون کاراته!

قسمت اول: صفر بزرگ‌تر از سه!
 
چندی پیش و با اعلام نتایج رقابتهای کاراته‌وانِ ایران، باشگاه‌های برترِ شرکت‌کننده در این پیکارها مشخص و با همتِ بلندِ دوستانِ حاضر در سازمان لیگ، به گونه‌ای عجیب رده‌بندی شدند!
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ این رده‌بندی که از جهاتِ مختلف، ناقص و دارای اشکالاتِ فراوان بود، پس از گوشزد به مسئولان فدراسیون کاراته، ویرایش شد اما در رده‌بندی جدید هم کاستی‌ها و تناقضاتِ متعددی مشاهده گردید که به هیچ وجه درخورِ شأن و منزلتِ خانواده‌ی بزرگ و فهیم کاراته‌ی ایران نبود. این موضوع همراه با اسناد و مدارکِ لازم، به مسئولینِ ذیربط اطلاع داده شد. مسئولانِ مربوطه اما این بار ترجیح دادند به جای حلِ مسئله، صورتِ آنرا پاک کنند! تا جایی که پس از گذشتِ روزها از موضوعِ موردِ بحث، هنوز هیچ اقدامی در خصوص ویرایشِ جدول رده‌بندی باشگاههای برتر صورت نداده‌اند!
 
اکنون به نخستین تناقضِ موجود در آخرین جدولِ رده‌بندیِ اعلام‌شده از سوی فدراسیون کاراته پرداخته و قضاوت پیرامونِ آنرا، به شما وامی‌گذاریم.
 
در رده‌بندیِ مذکور، تیمِ شیتوریو کن شی کان با کسبِ 4 مدالِ طلا و یک نقره، بالاتر از چای رفاه لاهیجان و در مکان پنجم ایستاده است؛ حال آنکه با اطلاعاتِ منتشر شده از سوی فدراسیون کاراته در جریانِ برگزاری رقابتها، تیم چای رفاه لاهیجان، موفق به کسبِ چهار مدالِ طلا، یک نقره و سه برنز شده است. به عبارتی هر دو تیم در تعدادِ مدال‌های طلا و نقره‌ی کسب شده، با یکدیگر برابرند لیکن تعدادِ برنز‌های تیم لاهیجان، مساوی با عددِ سه و تعدادِ مدالهای برنزِ تیم کن شی کان، برابر با عددِ صفر است.
 
علمِ ریاضیات، سالها پیش (تقریبا همزمان با حیاتِ انسان‌های اولیه) ثابت کرده که عددِ 3 بزرگتر از صفر است و با استناد به همین موضوع، در فرایندی کاملا ساده و بدیهی، می‌توان نتیجه گرفت که تیم لاهیجان باید در جدول رده‌بندی، بالاتر از شیتوریو کن شی کان قرار گیرد.
 
اکنون مسئولانِ فدراسیون کاراته، ناگزیر به انتخابِ یکی از این دو راه هستند؛ یا باید ثابت کنند که برخلافِ آنچه ریاضیات می‌گوید، صفر بزرگتر از 3 است و یا اینکه خیلی راحت و بی‌دردسر، نتایج را (طبق منطقِ ریاضیات) اصلاح کنند.
 
با توجه به اینکه آقایان وحید مومنی (سرپرست دبیری فدراسیون کاراته) و ابوالقاسم پایدار (رییس سازمان لیگ و مسابقات) در عضویتِ سبکِ شیتوریو کن شی کان قرار دارند، انتظار میرود در خصوصِ مواردِ مطرح‌شده پیرامونِ این سبک، حساسیت بیشتری از خود نشان داده، در رفعِ اشکالاتِ موجود، کوشا باشند.
 
حالا که فدراسیون کاراته آماده‌ی ثبت‌نام از تیم‌ها و نفراتِ مختلف برای برگزاریِ رقابتهای لیگ در روزهای آتی میشود، بهتر است با اصلاح اشتباهاتِ گذشته، اعتمادِ اهالی کاراته را بازگردانده، به آنها اطمینان دهد که این پیکارها، به شکلی کاملا شفاف برگزار و نتایجِ نهاییِ آن نیز به صورتِ صحیح و بدونِ اشتباه، اعلام خواهد شد.
 
حذفِ سخت‌گیرانه‌ی تیمِ خوب و پرمهره‌ی تبریزی از رقابتهای سوپرلیگِ سالِ گذشته، با بهانه‌های نه چندان موجه، یکی از تاریک‌ترین نقاطِ کارنامه‌ی فدراسیون کاراته در برگزاری رقابتهای داخلی به شمار میرود که امید است امسال و با اتخاذِ تدابیرِ مناسب، از تکرارِ آن جلوگیری شود.
 
محمد قدیمی/ ستارگان کاراته


 
   1399/7/29 18:54

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار