کاراته کای اهوازی در مسابقات کشوری طلایی شد

کاراته کای اهوازی در مسابقات کشوری طلایی شد
نیسی گمراوی گفت: مدال‌های طلای مسابقات کشوری بر گردن یکی از دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه اهواز آویخته شدند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" صادق نیسی گمراوی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری کاراته در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: زینب بدوی دانش آموز کاراته کای این ناحیه آموزشی با شرکت در این مسابقات به ۲ مدال طلای این مسابقات دست یافت.
 
او اشاره به اینکه تربیت زیستی یکی از مهم‌ترین ساحت‌های سند تحول بنیادین است، افزود: پرورش دانش آموزانی ورزشکار و مدال آور از جمله مهمترین برنامه‌های ورزشی ناحیه یک اهواز محسوب می‌شود.
 
نیسی گمراوی با بیان اینکه دانش آموزان همواره در رشته‌های مختلف افتخار کسب کرده اند، اظهار داشت: توسعه ورزش دانش آموزی می‌تواند به پرورش نسلی قهرمان و پهلوان کمک کند.
 
کاراته یک هنر رزمی مبتنی بر ضربه زدن است که از ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و تکنیک‌های دستِ بازمانند دست چاقویی تشکیل می‌شود، در برخی سبک‌ها نیز فنون گلاویزی، قفل مفصل، مهاری، پرتابی و ضربه به نقاط حساس نیز آموزش داده می‌شود. ۳ بخش مهم کاراته از کیهون (تکنیک‌های پایه)، کاتا (اجرای فرم) و کومیته (مبارزه) تشکیل می‌شود و هنرجویان این رشته کاراته‌کا نامیده می‌شوند.
   1400/1/9 01:01

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار