رقابت‌های انتخابی تیم منتخب کاراته کرمانشاه برگزار شد

رقابت‌های انتخابی تیم منتخب کاراته کرمانشاه برگزار شد
مسابقات انتخابی استان‌ها برای حضور در رقابت‌های قهرمان کشور در هیأت کاراته استان کرمانشاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مسابقات انتخابی استان‌ها برای حضور در رقابت‌های قهرمان کشور در هیأت کاراته استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
 
رئیس هیأت کاراته استان کرمانشاه در حاشیه این مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: با توجه به وخیم شدن شرایط کرونا و تعداد بالای ثبت‌نام کنندگان در سایت فدراسیون، تصمیم گرفته شد که مسابقات انتخابی استان‌ها به خود استان‌ها واگذار شود تا از بین شرکت کنندگان نفرات برتر برای مسابقات قهرمانی کشور معرفی شوند.
 
سعید نصراللهی افزود: رقابت‌های قهرمانی کشور اواخر مردادماه یا اوایل شهریورماه برگزار می‌شود، در بخش بانوان در هر وزن ۲ نفر سهمیه و در بخش آقایان در بعضی اوزان چهار سهمیه و در بعضی اوزان دیگر ۲ سهمیه در نظر گرفته شده است.
 
وی ادامه داد: علاوه بر انتخاب نفرات در مسابقه امروز، کسانی‌که قبلا در اردوی تیم ملی بودند و یا سابقه ملی‌پوشی یا قهرمانی داشتند، می‌توانند بدون سهمیه در رقابت‌های قهرمانی کشور شرکت کنند.
 
رئیس هیأت کاراته استان کرمانشاه در خصوص کاراته استان در ایام کرونا، افزود: کاراته از رشته‌های پربرخورد محسوب شده و در ایام کرونا و حدود ۲ سالی که از آن می‌گذرد متوجه آسیب‌هایی شده بخصوص در بحث مربیان، چراکه مربیانی هستند که تنها راه درآمدی آن‌ها با کاراته است و با وجود تعطیلی فعالیت‌های ورزشی متوجه ضرر شدند و هیأت نیز به‌طور محدود می‌توانست آن‌ها را حمایت کند، امیدواریم با بهبودی شرایط فعالیت‌ها از سر گرفته شود و درخشندگی ورزش را در استان بیش از پیش شاهد باشیم.
 
نائب رئیس بانوان کاراته استان کرمانشاه نیز در ادامه این گفت‌وگو، گفت: رقابت‌های انتخابی تیم استان در رده سنی بزرگسالان با حضور حدود ۵۰ نفر به‌صورت دوره‌ای و در بعضی اوزان به‌صورت دو حذفی برگزار شد که در این رقابت‌ها منتخبین به فدراسیون معرفی می‌شوند.
 
پروین صفایی‌پور ادامه داد: استان کرمانشاه در هر وزن ۲ نفر در بین بانوان سهمیه دارند که به مسابقات انتخابی تیم ملی اعزام می‌شوند، رقابت‌ها در ۵ وزن منفی ۵۰، منفی ۵۵، منفی ۶۱، منفی ۶۸ و مثبت ۶۸ برگزار شد که در این بین ۱۰ نفر در بخش کومیته، یک نفر از کاتا و یک تیم سه نفره کاتا انتخاب می‌شوند.
 
وی افزود: مسابقات کاتا در تاریخ ۲۰ و ۲۱ مرداد و کومیته در ۳۰ و ۳۱ مرداد سال‌جاری در استان تهران برگزار می‌شوند.
 
نائب رئیس بانوان کاراته استان کرمانشاه در پایان در خصوص نحوه برگزاری رقابت‌ها گفت: باید بهترین‌ها انتخاب می‌شدند پس با استفاده از بهترین داوران و حضور بانوان و اقایان داور در رقابت سطح کیفی را بالا بردیم همچنین بدلیل شرایط حاد کرونایی ورود تماشاچی و والدین و مربیان ممنوع بوده که با پخش زنده مسابقات از صفحه رسمی هیأت کاراته در فضای مجازی نتایج را به گوش علاقه‌مندان رساندیم.
   1400/5/16 11:24

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار