عدم حمایت مسئولان و ناکامی قهرمان پاراکاراته برای شرکت در مسابقات جهانی

عدم حمایت مسئولان و ناکامی قهرمان پاراکاراته برای شرکت در مسابقات جهانی
 قهرمان پاراکاراته به دلیل عدم تامین هزینه مورد نیاز برای رفتن به مسابقات جهانی دبی موفق به اعزام نشد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، «قهرمان پاراکاراته موفق به اعزام به مسابقات جهانی نشد» جمله‌ای که برای ما نیز دردناک است چه رسد به محمدرضا بقایی که با 65 درصد معلولیت سال‌ها تلاش کرده تا بتواند پرچم این کشور را در عرصه کاراته بالا نگه دارد.
 
دو روز گذشته خبری در این خبرگزاری درباره این قهرمان ملی پاراکاراته درج شد که برای اعزام به مسابقات جهانی که در امارات برگزار می‌شود نیاز به 60 میلیون تومان پول است. امروز اما خبری دردناک به ما رسید که رفتن این ورزشکار برای مسابقات جهانی کنسل شد چون هزینه تامین نشده است.
 
مهران همت، مربی محمدرضا بقایی در این باره در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: به دلیل تامین نشدن مبلغ مورد نظری که فدراسیون اعلام کرده بود، رفتن محمدرضا برای مسابقات دبی کنسل شد و فرصت واریز مبلغ از دست رفت.
 
وی با بیان اینکه فدراسیون از ابتدای موضوع این اعزام بی‌نظمی کرد و سبب شد که فرصت حضور از دست برود گفت: فدراسیون جهانی کاراته هر سال برنامه سالانه مسابقات را اعلام می‌کند و هر کشوری بر اساس این برنامه اعزام‌های خود را برنامه‌ریزی می‌کند.
 
همت با بیان اینکه 4 ماه پیش مربی تیم ملی پاراکاراته به محمدرضا اعلام کرد که برای مسابقات دبی خود را آماده کند، افزود: پس از این در یک حرکت ناگهانی یک ماه پیش اعلام کردند که فدراسیون قصد اعزام به این مسابقات را ندارد و اگر بخواهید شرکت کنید باید با هزینه شخصی باشد.
 
مربی محمدرضا بقایی با بیان اینکه در اعلام هزینه نیز فدراسیون هر روز یک مبلغ را بیان کرد، گفت: ابتدا هزینه اعزام شخصی را 6 میلیون بعد 15 میلیون و بعد 60 میلیون ذکر کردند که با وجود پیگیری‌ها این مبلغ فراهم نشد و امروز نیز اعلام کردند که فرصت واریز مبلغ برای مسابقات تمام شده و رفتن محمدرضا عملا کنسل شد.
 
وی با بیان اینکه البته اگر فدراسیون بخواهد می‌تواند رایزنی کند تا فرصت بیشتری بگیرد افزود: بی‌نظمی و بی‌مدیریتی در کاراته ایران بار اول نیست و حتی در مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان نیز این موضوع دیده می‌شود.
 
همت با بیان اینکه قرار بود از ایران 2 نفر برای مسابقات جهانی دبی اعزام شوند، بیان کرد: یک نفر از تهران که گویا موفق شده و مبلغ را واریز کرده و بقایی از شیراز که هزینه سفر تامین نشد و رفتن وی نیز به مسابقات جهانی کنسل شد.
   1400/8/22 09:48

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار