غفاری: مسابقه ندادن با ورزشکاران صهیونیستی، عین قهرمانی است

غفاری: مسابقه ندادن با ورزشکاران صهیونیستی، عین قهرمانی است
دارنده مدال طلای کاراته جهان با اشاره به اینکه مسابقه ندادن ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی نشان دهنده این است که ما آنها را به رسمیت نمی‌شناسیم، گفت: مسابقه ندادن با ورزشکار رژیم صهیونیستی عین قهرمانی است.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از فارس از زنجان، حسن غفاری ورزشکار زنجانی قهرمان کاراته جهان، متولد سال ۶۵ از ۱۱ سالگی عضو تیم ملی کاراته بوده و دارای ۲۰ سال سابقه حضور در میادین ورزشی و کارشناس رشته تربیت بدنی دارای چندین مدال طلا، نقره و برنز مسابقات کاراته جهانی است.
 
از جمله افتخارات حسن غفاری، طلای مسابقات فرانسه جهان، مسابقات کاپ جهانی کرواسی نقره تیمی و نقره انفرادی آسیا، طلای مسابقات آسایی ماکائو، مدال برنز مسابقات جهانی ژاپن، قهرمان کاپ آزاد هنک‌کنگ است.
 
 وی که یکی از نبوغ کاراته جهان در چند سال اخیر بود، در سال ۱۳۸۷ در برابر ورزشکار رژیم صهیونیستی حاضر نشد و همین امر محرومیت وی از حضور در مسابقات جهانی ژاپن را به دنبال داشت.
 
حسن غفاری درباره بحث عدم رویارویی با ورزشکار رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: رژیم سفّاک، نسل‌کُش و نامشروع صهیونیستی تلاش دارد با حضور در میدان‌های بین‌المللی ورزشی برای خود کسب مشروعیت کند و مستکبرین جهانی نیز به او کمک می‌کنند، اما واقعیت این است که چنین کشوری اصلا وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: وقتی کشوری به رسمیت شناخته نشده پس ورزشکاری که از طرف آنها معرفی می‌شود، هم رسمیت ندارد، پس نباید انتظار داشته باشیم که ورزشکاران ایرانی یا هر کشور مسلمان دیگری در برابر آنها مبارزه کنند.
 
دارنده مدال طلای کاراته جهان با اشاره به عدم رویارویی خود با ورزشکار رژیم صهیونیستی در مسابقات قهرمانی جهان ژاپن در سال ۸۷ گفت: اگر در این مسابقه شرکت می‌کردم، مدال را کسب می‌کردم، اما به خاطر عدم رویارویی با ورزشکار رژیم صهیونیستی به مدال برنز دست پیدا کردم.
 
غفاری با اشاره به اینکه مسابقه ندادن ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی نشان دهنده این است که ما آنها را به رسمیت نمی‌شناسیم، تصریح کرد: تمام مشکلات منطقه زیر سر اسرائیل جنایتکار است و آنها دائما به فکر این هستند که به کشورمان ضربه بزنند، پس مسابقه ندادن با ورزشکار رژیم صهیونیستی کمتر از قهرمانی نیست و یک افتخار است.
 
وی با اشاره به اینکه هر کشوری قانونی دارد و قانون کشور ما مسابقه ندادن با ورزشکار رژیم صهیونیستی است، اضافه کرد: عدم مسابقه با ورزشکاران رژیم صهیونیستی جزو منشور انقلاب اسلامی است.
 
دارنده مدال طلای کاراته جهان ضمن محکوم کردن محرومیت ایران به خاطر عدم رویارویی با ورزشکار رژیم صهیونیستی گفت: هر ورزشکار چکیده زحمات خود را در مسابقات جهانی کسب می‌کند و این به دور از انصاف است که در زمانی که حاصل تلاش‌های خود را خواهد دید به خاطر کشوری که اصلا رسمیت ندارد، محروم شود.
 
وی تصریح کرد: ورزشکاران با سال‌ها تلاش به انتخابی تیم راه پیدا می‌کنند و ممکن است این فرصت فقط یک بار در زندگی شخص رخ بدهد، اما به خاطر سیاست‌های فدراسیون جهانی به خاطر رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند ما را محروم کنند.
 
دارنده مدال طلای کاراته جهان افزود: اسرائیل به رسمیت شناخته نمی‌شود، پس نمی‌توان با ورزشکاران آنها مسابقه داد، چه بسا که ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران آمریکا و سایر کشورها مسابقه می‌دهند و قطعا همه باید پیرو این قوانین و اصول باشند.
   1400/8/25 11:16

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار