قهرمان خوشنام کاراته؛ پاسدار حریم عدالت


قهرمان خوشنام کاراته؛ پاسدار حریم عدالت

مجید محمودی چهره‌ی نام‌آشنا و سنگین‌وزنِ خوش‌تکنیک کاراته‌ی کشور، از عزم راسخ و تلاشِ پیگیرِ خود برای پیمودنِ ادامه‌ی مسیر قهرمانی می‌گوید.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته، محمودی که با ارائه‌ی مبارزات زیبا و به یادماندنی، سالهاست نام خود را در دفتر مدعیانِ شماره یکِ سنگین‌وزنِ کاراته‌ی کشور به ثبت رسانده است، اکنون علاوه بر جبهه‌ی قهرمانی، در آوردگاهِ تقابلِ حق و باطل نیز در نقشِ پاسدارِ حریمِ عدالت، شجاعانه می‌جنگد.
 

این قهرمانِ خوشنام و خوش‌تکنیک، حالا در کسوتِ وکیل، از حقوقِ صاحبانِ حق در محاکم دفاع می‌کند. او در حرفه‌ی خود (وکالت) نیز همچون عرصه‌ی قهرمانی، از برترین و فعال‌ترین‌ها به شمار میرود. نگاهی گذرا به کارنامه‌ی این قهرمانِ جوان در حرفه‌ی وکالت، می‌تواند احساسِ شیرین و لذت‎بخشِ غرور و افتخار را در هر عضوِ جامعه‌ی کاراته پدیدار سازد:
رتبه‌ی 62 آزمون کشوری و ملی وکالت/ جوان‌ترین عضو کمیسیون کشوری حمایت از وکلا/ مدیرحقوقی موسسه‌ی تربیتی غدیرشناسی/ جوان‌ترین عضو کمیسیون کشوری مالیات وکلا/ مولف و نویسنده‌ی آموزش حقوق/ مدرس حقوق مدنی و تجارت/ مدیر یکی از پرمخاطب‌ترین صفحات مجازیِ آموزش حقوق عامه به مردم همراه با زبان طنز و ساده‌سازی

از محمودی همچنین در دوران خدمتِ مقدس سربازی، به عنوان نفر اول جشنواره‌ی سربازان نمونه‌ی کشوری، در برنامه‌ی فرمول یک تقدیر شد. او در همین دوران، به عنوان سرباز نمونه‌ی استان تهران در جشنواره حضرت علی اکبر نیز معرفی شد.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا گرفتاری‌های شغلیِ او، به عنوانِ سدی در مسیرِ قهرمانی‌اش به شمار میرود یا خیر؟ می‌گوید: البته جنگیدنِ همزمان در هر دو جبهه، کاری سخت و نفس‌گیر است اما کسبِ موفقیت در هر دو، غیرممکن و دست‌نیافتنی نیست. معتقدم با برنامه‌ریزیِ دقیق و حساب‌شده و سپس اجرای بی‌کم و کاستِ آن، می‌توان هم در مسیرِ قهرمانی پیش رفت و هم گرفتاری‌های شغلی را سر و سامان داد. خوشبختانه این مهم، در موردِ من رخ داده است به گونه‌ای که حضور در عرصه‌ی وکالت، نه تنها مرا از دنیای ورزش و قهرمانی دور نساخته بلکه در بسیاری از موارد، حتی به عنوانِ یک نیروی محرک و پیشران، انگیزه‌ام را به شکلی چشمگیر افزایش داده است. فعلا به صورتِ منظم و پیگیر، تمریناتم را ادامه می‌دهم و کمافی‌السابق، مدعیِ حضور در بزرگ‌ترین میادین و جدال با نام‌آورترین قهرمانانِ وزنِ مثبتِ 84 کیلوگرم هستم.
 
او اضافه می‌کند: سالها قبل، زمانی که در اردوی تیم ملی جوانان به سر میبردم، استاد سلیمانی (سرمربی وقتِ تیم ملی) به من اشاره کرد و خطاب به استاد احسانی گفت "اگر این بازیکن شش ماه در اختیارِ من قرار گیرد، قهرمانی از او خواهم ساخت که در هر مسابقه، مدعیِ ایستادن بر سکوی نخست باشد" شنیدنِ همین یک جمله از زبانِ آن مربیِ بزرگ، انقلابی در درون من برپا کرد و باعث شد بعدها، با اراده‌ای قوی‌تر و عزمی راسخ‌تر، تمریناتم را ادامه داده و در دنیای قهرمانی، اهدافم را تعقیب کنم. خوشبختانه بعدها نیز موردِ توجه مربیانی همچون مسعود رهنما قرار گرفتم و همین موضوع، تداومِ راه قهرمانی را برایم شیرین‌تر ساخت.
 
محمودی یک مبارز جسور و قدرتمند است. تکنیک‌هایش در حین مبارزه، شکیل و به موقع اجرا میشود. مبارزاتِ او به گونه‌ای است که هم اهالی فن و هم تماشاچیان عادی را به وجد می‌آورد. این قهرمان سالها در رقابتهای سوپرلیگ، مسابقات قهرمانی کشور و پیکارهای بین‌المللی، خالقِ زیباترین و جذاب‌ترین صحنه‌های کاراته بوده است. برخی از عناوین او را در رقابتهای مختلف مرور می‌کنیم:

قهرمان سوپرلیگ کاراته کشور در سال 97- 98 همراه با تیم پاس/ کسب مدال برنز رقابتهای سوپرلیگ در سال 96- 97 همراه با تیم پاس/ مدال برنز سوپرلیگ کاراته کشور در سال 94- 95 همراه با تیم برق هرمزگان/ قهرمان وزن مثبت 84 کیلوگرم فستیوال ورزشی جام ریاست جمهوری آذربایجان 2018 و انتخاب به عنوان فنی‌ترین بازیکنِ این رقابتها/ قهرمان وزن مثبت 84 کیلوگرم جایزه بزرگ ترکیه/ قهرمان وزن مثبت 84 کیلوگرم جایزه بزرگ امارات 2015 / قهرمان وزن مثبت 84 کیلوگرم رقابتهای سنگاپور/ قهرمان مسابقات جام ایران زمین 2017 / بازیکن بدون شکستِ رقابتهای سوپرلیگ در دو فصلِ متوالی 97 و 98 / کسبِ دو مدال برنز پیکارهای قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی بزرگسالان) در تهران و سنندج/ نایب قهرمان کشور در رقابتهای انتخابی تیم ملی بزرگسالان (کرمانشاه)/ قهرمان جوانان کشور در پیکارهای انتخابی تیم ملی (ارومیه)/ نایب قهرمان جوانان کشور در مسابقات انتخابی تیم ملی (رامسر)/ قهرمان وزن مثبت 84 کیلوگرم جام جندی شاپور/ قهرمان وزن مثبت 84 کیلوگرم جام وحدت و دوستی ارومیه/ نفر اول مسابقات نیروهای مسلح کشور/ قهرمانی‌های متعدد در رقابتهای سبکی و انتخاب به عنوان بازیکن برتر/ نفر نخستِ رقابتهای قهرمانی کشور (مسابقات سبکیِ قهرمان قهرمانان- همدان 1400) 
   1400/9/7 16:20

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار