فرایند تشکیل تیم های ملی پایه جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان

فرایند تشکیل تیم های ملی پایه جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان
نحوه فرایند برگزاری مسابقات انتخابی و تشکیل تیم های ملی پایه جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان کاراته اعلام شد.
 
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، مسابقات قهرمانی جهان کاراته ۲۰۲۲ در رده های سنی نوجوانان، جوانان و امید(زیر ۲۱ سال) در دو بخش پسران و دختران در آبان ماه ۱۴۰۱ در قونیه ترکیه برگزار می شود و نحوه گزینش ورزشکاران و تشکیل تیم های ملی پایه به نحوه زیر اعلام شد:
 
۱. حضور در لیگ های کاراته وان کشوری با ضریب تاثیر شش و سه، که ضریب تاثیر امتیازات در بولتن مسابقات اعلام میگردد.
 
۲. حضور در مسابقات قهرمانی کشوری سهمیه ای، که از هر استان در هر رده کاتا و کومیته فقط یک نفر مجاز به شرکت است. (سوم مشترک ندارد)
 
۳. حضور در مسابقات قهرمانی کشوری آزاد که شرکت در آن برای تمامی کاراته کاها واجد شرایط بلامانع است. به جز پنج نفر برتر رنکینگ کاراته وان و سه نفر برتر مسابقات قهرمانی کشور که به دلیل مسجل شدن حضورشان در مرحله دوم انتخابی تیم ملی، حق شرکت در این دوره از رقابت ها را ندارند. (سوم مشترک ندارد)
 
پس از برگزاری کلیه رویداد های فوق در مجموع یازده نفر به مرحله دوم انتخابی تیم ملی راه پیدا میکنند که فرایند برگزاری انتخابی مرحله دوم به شرح زیر است:
 
نفر اول رنکینگ کاراته وان، نفر اول قهرمانی کشوری سهمیه ای و نفر اول قهرمانی کشوری آزاد (مجموع سه نفر) مستقیم به انتخابی نهایی تیم ملی راه می یابند.
 
هشت نفر باقی مانده، ابتدا در دو گروه چهار تایی به صورت دوره ای به رقابت پرداخته و نفر اول و دوم هر گروه به صورت ضربدری جهت تعیین نفر برتر به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
 
در پایان، چهار نفر برتر (کاراته وان، قهرمانی کشوری سهمیه ای، قهرمانی کشوری آزاد، بعلاوه نفر برتر از هشت نفر) به صورت دوره ای به منظور انتخاب نفر نهایی رقابت خواهند کرد.
 
لازم به ذکر است دستور العمل برگزاری مسابقات فوق متعاقبا اعلام میگردد.
   1400/10/19 13:41

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار