همدان آمادگی میزبانی از هر رویداد ملی و فراملی کاراته را دارد

همدان آمادگی میزبانی از هر رویداد ملی و فراملی کاراته را دارد
رئیس هیئت کاراته استان همدان با بیان این که همدان قابلیت تبدیل شدن به قطب کاراته کشور است گفت: از میزبانی هر روید ملی و فراملی کاراته در همدان استقبال می‌کنیم.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سیدمهدی وفایی شامگاه دوشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به این که با رای صددرصدی مجمع انتخاباتی هیئت کاراته استان همدان از اواخر شهریور سال 1400 ریاست این هیئت را برعهده گرفتم اظهار داشت:این انتخاب بار سنگینی بر روی دوشم گذاشت.
 
وی افزود: از روزی که به همراه همکاران خود شروع به کار کردیم، تمام تلاش خود و جامعه کاراته استان را به کار گرفتیم تا از همه ظرفیت موجود در کاراته استان استفاده بهینه کنیم.
 
رئیس هیئت کاراته استان همدان با اشاره به این که در بدو کار جلسات متعددی با بزرگان و پیشکسوتان کاراته استان برگزار و از آنها درخواست مساعدت و یاری کردیم گفت: در همان شروع کار مسابقه انتخابی استان را برگزار کردیم و نفرات برتر را برای مسابقات انتخابی تیم ملی معرفی کردیم. در این مسابقات نتایج بسیار خوبی گرفتیم و دو کاراته‌کا دختر و یک پسر به اردوی تیم ملی دعوت شدند. مهدی شهگل هم از قبل در اردوهای تیم ملی حاضر بود تا تعداد ملی‌پوشان ما به 4 نفر برسد.
 
وفایی عنوان کرد: برای ارتقاء سطح فنی بازیکنان، مربیان و داوران استان نزدیک به 3 ماه پس از انتخابم، اردوی تیم ملی دختران و پسران را به میزبانی همدان برگزار کردیم و بعد از این اردوی تیم ملی دو مربی همدانی هم به اردو دعوت شدند.
 
وی تصریح کرد: 2 کاراته‌کای بانوی همدانی عضو اصلی تیم ملی شدند. یکی از آنها موفق شد در مسابقات آسیایی برنز بگیرد، تا اولین حضور کاراته بانوان همدانی در میادین بین‌المللی با اولین مدال بانوان استان همراه شود.
 
رئیس هیئت کاراته استان همدان با اشاره به این که در حال حاضر 3 ورزشکار بانو در اردوی تیم ملی داریم اظهار داشت:به فدراسیون اعلام کردیم آمادگی میزبانی از هر رویداد جهانی، آسایی و ملی را در همدان داریم.
 
وفایی با تاکید بر این که کاراته همدان قابلیت ان را دارد که به قطب کاراته کشور تبدیل شود افزود: در طول یک سال گذشته 6 مسابقه قهرمانی کشور را در سبک‌های مختلف در شهر همدان برگزار کردیم و میزبانی مسابقات 2 سبک را هم شهرهای ملایر و تویسرکان برعهده گرفتند.
 
وی با اشاره به این که بیش از دو هزار و 500 ورزشکار سازمان‌یافته در کاراته استان همدان فعالیت می‌کنند تصریح کرد: 60 مربی بانو و 50 مربی مرد نیز به پرورش ورزشکاران این رشته در استان می‌پردازند.
 
وفایی با اشاره به این که به دنبال افزایش زیرساخت‌های کاراته استان هستیم گفت: در روستاهای استان کاراته توسعه خوبی یافته و توجه ویژه‌ای به کاراته‌کاهای فعال در روستاهای استان خواهیم داشت.
   1401/7/19 22:51

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار